TİCARET HABERLERİ
Ticarette Mecburi İstikamet İhracat
11 Ocak 2022, 11:13 0
Ticarette Mecburi İstikamet İhracat
Kur şokları ve yüksek enflasyon karşısında dengesi bozulan iç piyasa cazibesini yitirirken, pek çok üretici çıkışı ihracatta arıyor. Geçen yıl ilk defa ihracat yapan firma sayısı 32 bini aşarken, ihracatçıların çoğu da, satışlarında ihracatın payını artırdı. İhracata 'ilgi' ise iç piyasada bazı ürünlerin arzında sıkıntıya neden oluyor.
Büyük Firmaların Yapamadığı İndirimi Emekli Öğretmen Olan Seyyar Satıcı Yaptı
05 Ocak 2022, 11:19 0
Büyük Firmaların Yapamadığı İndirimi Emekli Öğretmen Olan Seyyar Satıcı Yaptı
Bursalı seyyar satıcı örnek olacak bir davranışa imza attı. Emekli öğretmen olan seyyar satıcı, doların düşmesiyle birlikte sattığı ürünlerde yüzde 25 indirim yaptığını duyurdu.
Başkan Bağlamış'ın Söyledikleri
28 Aralık 2021, 15:46 0
Başkan Bağlamış'ın Söyledikleri
Bütün bir yılı değerlendirirken girizgahı klasik, klişeydi Başkanın. Ancak artılardan ziyade eksileri, tarımdaki kan kaybını masaya yatırması cesurca bir hamle, çözüm odaklı yaklaşımı zekice, yön gösteren ılımlı hali ise alkışlanası bir davranıştı Sayın Başkanın
Akmib En Fazla Mineral Yağlar, Yakıtlar, Gübre Ve Plastik İhraç Etti
22 Aralık 2021, 11:38 0
Akmib En Fazla Mineral Yağlar, Yakıtlar, Gübre Ve Plastik İhraç Etti
Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çağan, kasım ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 109,6 artışla 430,9 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini açıkladı. AKMİB’in kasım ayı ihracatında mineral yakıtlar, kimyevi gübreler, plastikler ve mamullerinin payının yüzde 86,7 düzeyinde olduğunu belirten Başkan Saadettin Çağan, “Sektörümüzü zorlayan kurdaki volatilite, ham madde teminindeki sıkıntılar ve fiyat artışları gibi sorunlarımıza rağmen, üretmeye ve çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.
10 Yaş Üzeri Araç Alırken "Gözünüz Açık Olsun"!
21 Aralık 2021, 14:54 0
10 Yaş Üzeri Araç Alırken "Gözünüz Açık Olsun"!
İkinci el araç pazarında son bir ayda gözlemlenen ciddi fiyat artışları, tüketicilerin alışkanlıklarında da değişimler yaşanmasına sebep oldu. Araç satın alacakların yükselen fiyatlar sebebiyle 10 yaş ve üzeri otomobillere eğilimlerinin arttığına dikkat çeken Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, otomobillerin iyiden iyiye bir yatırım aracı haline geldiğini belirtirken "Bazı modellerde 1 ay gibi kısa bir sürede 2 katına dahi çıkan araç fiyatları araç ihtiyacı olmayanları bile bir araç satın almaya yöneltiyor. Tüketicilerin özellikle 10 yaş ve üzeri araçlarda mekanik kontrollere daha fazla dikkat etmesini öneriyoruz. Zira bu araçların hasar geçmişi daha kabarık, bakımları aksatılmış olabilir. Sadece kaporta boyaya bakarak araç satın almayın." dedi.
Trendyol İş Ortağı Buluşmalarına Kayseri’den Başladı
20 Aralık 2021, 10:16 0
Trendyol İş Ortağı Buluşmalarına Kayseri’den Başladı
Türkiye’nin lider, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol, Kayseri’deki satıcılarıyla bir araya geldi. İş ortağı buluşmalarına Kayseri’den başladıklarını, bundan sonra adım adım Türkiye’yi dolaşacaklarını belirten Trendyol İcra Kurulu Üyesi Ozan Acar, "Kayseri’deki satıcı sayımız 5 bine ulaştı. Ülke ekonomisi için olduğu kadar e-ticaret sektörü için de önemli potansiyel barındıran Kayseri, Trendyol platformunda en fazla ciroyu yapan 5. il konumunda. Bu tablo e-ticaretin yerel kalkınmaya, istihdama ve ekonomik büyümeye verdiği katkıyı çok net bir şekilde ortaya koyuyor” dedi.
Sanayi Bölgesinde Otel Yatırımı
11 Aralık 2021, 22:55 0
Sanayi Bölgesinde Otel Yatırımı
Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM, yatırımlarına devam ediyor. GEBKİM Teknoloji ve Gelişim Merkezi’ni hayata geçirmeye hazırlanan GEBKİM OSB’de konaklama sorununa cevap olacak otelin temel atma töreni 10 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi. Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in de katıldığı törende GEBKİM Oteli’nin bölgedeki sanayi kuruluşlarına yapacağı katkıya değinildi. GEBKİM OSB YKB V. İbrahim Aracı yeni otel yatırımıyla ilgili, “Bölgemizin konaklama ihtiyacına en iyi şekilde yanıt verebilmek için GEBKİM Otel projemizi hayata geçirdik” açıklamasında bulundu.
Cezası 2 Milyon 678 Bin TL
03 Aralık 2021, 11:30 0
Cezası 2 Milyon 678 Bin TL
DPC Kişisel Veri Güvenliği Yönetim Kurulu Başkanı Av. Sefa Karcıoğlu, Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında uyum sürecini tamamlamayan ve buna ek olarak VERBİS kayıt yükümlülüğü bulunmasına rağmen 31 Aralık’a kadar VERBİS’e kayıt yaptırmayan gerçek veya tüzel kişi veri sorumlularına uygulanacak idari para cezasının yüzde 36,20 artış ile 2 milyon 678 bin TL’ye artırıldığını söyledi.
Toros Tarım Tedarik Zinciri Operasyonlarını Dönüştürmek İçin IBM'i Seçti
29 Kasım 2021, 10:59 0
Toros Tarım Tedarik Zinciri Operasyonlarını Dönüştürmek İçin IBM'i Seçti
BM Çözüm Ortağı Selco Danışmanlık, Toros Tarım'ın planlama süreçlerini dijitalleştirmesine, değişken pazar ve tedarik iş dinamiklerine karşı dayanıklılığı artırmasına yardımcı oluyor.
Emirates, Dubai Havacılık Fuarı 2021'i Başarıyla Tamamlarken En Yeni A380 Uçağıyla 17.000'den Fazla Ziyaretçinin Beğenisini Topladı
23 Kasım 2021, 11:07 0
Emirates, Dubai Havacılık Fuarı 2021'i Başarıyla Tamamlarken En Yeni A380 Uçağıyla 17.000'den Fazla Ziyaretçinin Beğenisini Topladı
Havayolu, Dubai Havacılık Fuarı'nda, Boeing 777 ve A380 uçaklarından 105 tanesinde diğer kabin yenilemelerine ek olarak Premium Ekonomi ürünü ile donanım gerçekleştirmek için önemli bir yatırım yaptığını açıkladı. 2022 yılında başlayarak Dubai'de gerçekleşecek ve tamamı 18 ay sürecek olan donanım yenileme programı, BAE'nin havacılıkta mükemmellik merkezi olma pozisyonunu sağlamlaştırıyor. Emirates ayrıca Panasonic ile Premium Ekonomi donanım yenileme programı için bir uçak içi eğlence (IFE) çözümü paketi sunulmasını kapsayan bir anlaşma imzaladı.