KÜLTÜR VE SANAT HABERLERİ
Bu ressamın tuvali, boş duvarlar
25 Kasım 2019, 14:53 0
Bu ressamın tuvali, boş duvarlar
Kayseri’de yaşayan 31 yaşındaki ressam Muhammet Emin Gürpınar, boş duvarların üzerine çizdiği birbirinden güzel resimler ile kenti bir tabloya dönüştürmek için çalışıyor.
“Bir hazinenin üzerindeyiz”
24 Kasım 2019, 15:34 0
“Bir hazinenin üzerindeyiz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyük Bürüngüz Mahallesi’ndeki 1300 metrelik, 26 kapılı yeraltı şehrini ziyaret etti. Yeraltı şehrinin temizliğini ve aydınlatmasını yaparak turizme kazandıracaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin önemli bir turizm değerine daha sahip olduğunu kaydetti.
O Mimar Bu Ödülü de Aldı!!!
22 Kasım 2019, 17:40 0
O Mimar Bu Ödülü de Aldı!!!
Türkiye'nin en yetenekli mimarlarından biri olan Arda Karaatlı ve ekibi tüm Dünya’nın gözünün üstünde olduğu “Caretta Caretta Bakım İstasyonları Projesi” için açılmış yarışmayı 1. likle kazandı.
Genç Kızılay, kalede kitap okuyacak
22 Kasım 2019, 16:02 0
Genç Kızılay, kalede kitap okuyacak
Genç Kızılay Kayseri yönetim kurulu üyesi Memiş Kamış, bugün saat 13.30’dan itibaren Kayseri kalesi’nde gönüllüler ile kitap okuma farkındalığı yapacaklarını açıkladı.
7. Kayseri film festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!
22 Kasım 2019, 13:07 0
7. Kayseri film festivali’nde yarışacak filmler belli oldu!
Talas Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından ve Kadir Turna direktörlüğünde gerçekleşecek olan Kayseri Film Festivali sinemadan aldığı ilhamla 7. kez sinemaseverlerle buluşacak. Festival 28 Kasım’da başlayacak ve 1 Aralık’a kadar devam edecek.
“6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ”
21 Kasım 2019, 12:01 0
“6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu ”
Erciyes Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi ve Pamukkale Üniversitesi tarafından düzenlenen “6. Uluslararası Batı Kültürü ve Edebiyatları Araştırmaları Sempozyumu” başladı. Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sempozyuma, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özen Tok, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Melih Karakuzu ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.
Murat Moroğlu “Bir Bavul Kitap” ı anlattı
21 Kasım 2019, 11:58 0
Murat Moroğlu “Bir Bavul Kitap” ı anlattı
Yaratıcı Drama Eğitmeni Murat Moroğlu, “Bir Bavul Kitap” Projesi ile Kapadokya Üniversitesinin misafiri oldu. Kapadokya Üniversitesinin Uçhisar Sanat Yerleşkesi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, başta Kapadokya Üniversitesi Çocuk Gelişimi lisans ve ön lisans öğrencileri ile akademisyenleri katılım sağlarken, Kapadokya Üniversitesi Montessori Anaokulunun öğretmen ve velileri de salonda yer aldı.
‘Al Bayrağın Türküleri’
20 Kasım 2019, 17:22 0
‘Al Bayrağın Türküleri’
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 2019 yılı kültür-sanat etkinlikleri kapsamında, Türk Halk Müziği Korosu tarafından “ Al Bayrağın türküleri ” konseri dinleyenleri büyüledi.
Öğretmenlere özel konser
20 Kasım 2019, 14:12 0
Öğretmenlere özel konser
Talas Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında çok özel bir konser gerçekleştirecek. Türk Sanat Müziği’nin duayen ismi Zekai Tunca, en güzel şarkılarını öğretmenler için seslendirecek.
Kayseri’de turizm eğitimi
20 Kasım 2019, 14:10 0
Kayseri’de turizm eğitimi
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan çalışmalarla her yönüyle turizm şehri olma hedefindeki Kayseri’de esnafa yönelik de eğitimler yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Erciyes A.Ş. ile İl Kültür Turizm Müdürlüğü ve Şoförler Odası arasında ‘Turist Dostu Taksi’ programı için protokol imzalandı.