TEKNOLOJİ HABERLERİ
Veri Madenciliği İle Gelecekteki Trendler Öngörülebiliyor…
29 Kasım 2021, 15:21 0
Veri Madenciliği İle Gelecekteki Trendler Öngörülebiliyor…
Endüstriler planlı hamlelerle verimli hizmet sunabiliyor. Veri madenciliği, insan gözüyle görülmesi mümkün olmayan finansal eğilimlerin keşfedilmesi, güvenlik açıklarının tespiti, gen haritalandırma ve pazar analizi gibi uygulamaları mümkün kılıyor. Günümüzde internete bağlı cihazlar çoğaldığı için oluşturulan veri miktarının da arttığını belirten uzmanlar, elde edilen verilerin değerlendirilmesiyle gelecek yıllar için tahmini modeller ve trend grafiklerinin oluşturulabildiğine dikkat çekiyor. Uzmanlar, endüstrilerin de veri madenciliği sayesinde planlı hamleler yaparak verimli bir şekilde hizmet sunabildiklerini ifade ediyor.
Teknolojik Yöntemlerle Kağıt İsrafına Son Verin
29 Kasım 2021, 12:42 0
Teknolojik Yöntemlerle Kağıt İsrafına Son Verin
Son yıllarda dünyada yaşanan iklim problemleri bilim insanlarının çağrılarına kulak vermemiz konusunda bir uyarı niteliğinde. Sınırlı kaynakların sonsuz kullanımı ile ortaya çıkan israf kültürü sürdürülebilir bir geleceğin önüne kalın bir duvar örüyor. Peki sürdürülebilir gelecek için neler yapabiliriz?
Geleceğin Teknolojisine Merhaba Deyin
25 Kasım 2021, 11:22 0
Geleceğin Teknolojisine Merhaba Deyin
Şüphesiz 3D Hologram gelişen teknolojinin inanılmaz bir ürünü. 3D Hologram teknolojisinin kullanıldığı alanlar ise sanılanın aksine çeşitlilik gösteriyor. Fuar, etkinlik, hastane, otopark, kafe, galeri ve eğlence mekanları gibi bir çok farklı konu ve mekanda konumlandırılması mümkün. Bu muhteşem ürünü farklılaştıran ise kullanılacak alana göre geliştirilen yazılım şekli.
Şirketler BEC Dolandırıcılığı Yüzünden 26 Milyar Dolar Zarara Uğradı!
24 Kasım 2021, 09:21 0
Şirketler BEC Dolandırıcılığı Yüzünden 26 Milyar Dolar Zarara Uğradı!
Son yıllarda artan siber saldırılar şirketlerin de başını ağrıtmaya devam ediyor. Siber suçlular şimdi de çalışanları BEC e-postaları atarak tuzaklarına çekiyor. Her yıl şirketlere ortalama 26 milyar dolar zarar ettiren BEC dolandırıcılığı konusunda ciddi önlemler alınması gerektiğini belirten Siberasist Genel Müdürü Serap Günal, en sık görülen BEC e-posta türlerini ve dikkat edilmesi gereken 4 noktayı sıralıyor.
Teknolojinin Yaşam Çiçeği “Evren Sanatı”na   Geri Sayım Başladı
22 Kasım 2021, 11:00 0
Teknolojinin Yaşam Çiçeği “Evren Sanatı”na Geri Sayım Başladı
Aralıksız 21 yıldır düzenlenen Bilişim Zirvesi, bu yıl “Evren Sanatı” teması ile 24 Kasım Çarşamba günü herkesin ücretsiz katılımına açık olarak dijital ortamda gerçekleştirilecek. Kanaat önderlerinin, teknoloji ve bilişim sektörü paydaşlarının, akademisyenlerin, iş ve kamu dünyası yöneticileri ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla, Dell Technologies, Knowledge Clup ve SAP ana sponsorluğunda, Armada - Commvault ve Turkcell’in premium sponsorluğunda düzenlenecek.
Coşkunöz Holding Rus Ortağıyla Önemli Bir İş Birliği Anlaşmasına Daha İmza Attı
16 Kasım 2021, 11:50 0
Coşkunöz Holding Rus Ortağıyla Önemli Bir İş Birliği Anlaşmasına Daha İmza Attı
71 yıllık geçmişiyle Türk sanayisinin köklü şirketlerinden biri olan Coşkunöz Holding, Rusya’nın en büyük çelik üreticilerinden PJSC MMK ile Niyet Anlaşması imzaladı. İmzalanan anlaşma ile hem Rusya’da hem de Türkiye’de iki şirketin potansiyel iş birlikleri için çalışmalar başlatması ve Rusya’da sıcak şekillendirme ve MMK’nın geliştireceği yeni nesil çelikler için ortak mühendislik ve prototipleme çalışmalarının hayata geçirilmesi hedefleniyor. Anlaşma ile Coşkunöz Holding Rusya’daki mevcut ortaklığını daha da güçlendirerek kapsamını genişletiyor.
Tüyap, Makine İmalat Sektörünün Bu Yılki En Büyük Buluşmasında 1 Milyar TL’lik iş Hacmi Yaratacak
16 Kasım 2021, 10:18 0
Tüyap, Makine İmalat Sektörünün Bu Yılki En Büyük Buluşmasında 1 Milyar TL’lik iş Hacmi Yaratacak
Tüyap, makine imalat sektörünün Bursa’daki kıtalararası buluşmasında 45 ülkeden gelecek iş insanları ile 353 firma ve firma temsilciliğini bir araya getirecek. 19. Uluslararası Metal İşleme Teknolojileri, 12. Uluslararası Sac İşleme Teknolojileri ve 18. Uluslararası Otomasyon Fuarları’nı tek çatı altında buluşturan BUMATECH Bursa Makine Teknolojileri Fuarları, 7 salondan oluşan 40 bin metrekarelik alanda 30.000’den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapacak. 24 – 27 Kasım 2021 tarihleri arasında, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek fuarın 1 milyar TL’lik iş hacmi yaratarak sektörün 2021 ihracat bilançosuna önemli bir katkı sağlaması bekleniyor
Yenilenebilir Enerji Alanında Avrupa 5’incisiyiz
16 Kasım 2021, 09:51 0
Yenilenebilir Enerji Alanında Avrupa 5’incisiyiz
Türkiye, yenilenebilir enerji kaynaklı kurulu gücünde Avrupa’da 5’inci, Dünya’daysa 12’nci sırada yer aldı. Yaklaşık 20 yılda %428 artış gösteren toplam yenilenebilir enerjideki kurulu güce rüzgar enerjisinin etkisinin oldukça büyük olduğunun altını çizen Ülke Enerji Genel Müdürü Ali Aydın, rüzgar enerjisinden elde edilen enerjinin gelecekte daha da çok artması adına 4 stratejik adımı paylaşıyor
Günümüzün ve Geleceğin Mesleği: Drone Kameramanlığı
12 Kasım 2021, 13:05 0
Günümüzün ve Geleceğin Mesleği: Drone Kameramanlığı
Drone kameraları günümüzde sinema ve dizi sektörünün yanı sıra fotoğraf ve video çekimleri, tarım alanlarının kontrolü gibi 300’den fazla iş kolunda kullanılıyor. Drone kameranın istenilen açıdan rahatlıkla çekim yapabilmesinin büyük avantaj sağladığını belirten uzmanlar, eskiden helikopterlerle yapılan çekimlerin artık drone kameralarıyla gerçekleştirildiğini ve bu sayede havadan çekim maliyetlerinin oldukça düştüğünü söylüyor. Uzmanlar, drone kameramanlığının sadece geleceğin değil günümüzün de önemli mesleklerinden biri olduğunu vurguluyor.
Basın Bülteni/ Dijital Dolandırıcılık Mağduriyeti 2021 Yılında %25 Arttı
03 Kasım 2021, 09:52 0
Basın Bülteni/ Dijital Dolandırıcılık Mağduriyeti 2021 Yılında %25 Arttı
Dijital mecraların kullanımı artarken, siber tehditlerin alanı da ciddi ölçüde genişliyor. Yapılan son araştırmalarda, online dolandırıcılığın 2021 yılında %25 arttığı görülüyor. Siber dolandırıcıların teknoloji ile iç içe büyüyen Z kuşağında bile önemli ölçüde başarıya ulaştığına dikkat çeken Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun, siber saldırganların çevrim içi ortamda kullandığı en yaygın 5 yönteme dikkat çekiyor