GENEL HABERLERİ
Çocuğa Okuma Kültürü Kazandırmak İçin 5 Öneri
05 Ocak 2022, 16:42 0
Çocuğa Okuma Kültürü Kazandırmak İçin 5 Öneri
Uzmanlara göre küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı, çocukların ilerleyen dönemlerde daha hızlı anlama, kavrama ve anladığını doğru ifade edebilme yeteneklerine katkı sağlıyor. Günümüzde ise teknolojinin gelişimi ile çocukların ilgi odağı olan tabletler, telefonlar ve oyun konsolları çocuğun okuma alışkanlığını arka plana atıyor. Bu kapsamda “Çocuğum niye kitap okumuyor?” demek ile “Niye piyano çalamıyor?” demenin aynı şey olduğunu dile getiren Eğitim Danışmanı Murat Karcıoğlu kitap okuma kültürünün oluşmasının anne karnında başlayan çocuğun büyüme ve olgunlaşmasıyla uzun alışkanlıkların ve egzersizlerin neticesinde gelişen bir durum olduğunu vurguluyor.
Özel Ders Veren Öğretmenden Çocuklara İğrenç Taciz!
05 Ocak 2022, 11:05 0
Özel Ders Veren Öğretmenden Çocuklara İğrenç Taciz!
Ankara'da 8 ve 14 yaşlarındaki iki kız öğrenciye özel ders veren öğretmen Yasin M. hakkında cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Çocuklardan biri "Yanlış yaptığım zaman elini kıyafetimden içeri sokuyordu" derken, diğeri ise yaşadıklarını "Dokunduktan sonra tuvalete gidip 10 dakika kalıyordu." sözleriyle anlattı. Savcılık, öğretmenin adli kontrolle serbest kalması kararına itiraz etti.
Başkan Büyükkılıç, 2021’de Ödüllere Doymadı
04 Ocak 2022, 11:02 0
Başkan Büyükkılıç, 2021’de Ödüllere Doymadı
Gönül ve sosyal belediyecilik anlayışı ile gençlere, kültür sanata, tarihe, doğaya ve sağlığa önem gösteren Başkan Büyükkılıç, yıl boyunca bu alanlarda Türkiye genelinde birbirinden anlamlı ödüller kazandı.
2021'in İkinci Elde En Çok Tercih Edilenleri Belli Oldu
03 Ocak 2022, 12:15 0
2021'in İkinci Elde En Çok Tercih Edilenleri Belli Oldu
Otomotiv sektörü, büyük tedarik zinciri sorunlarından teslimat talebindeki ani artışa kadar 2021’de büyük zorluklarla karşı karşıya kaldı. Sene başından bu yana neredeyse her ay düzenli bir şekilde fiyat artışlarının yaşandığı görüldü. Bu durumun yansımaları ikinci elde araç tercihlerini de etkiledi. Türkiye’nin önde gelen 2.el otomobil ilan platformu arabam.com, geride bıraktığımız 2021 yılının ilgi çekici ikinci el ilan verilerini paylaştı. 2021 yılı boyunca en çok ilan verilen 5 kategori, 10 marka, 10 otomobil modeli ve yılı, 10 arazi/SUV/Pick-up modeli, yakıt türleri, vites türleri, motor hacimleri, km. değerleri gibi temel verilere göre kategorize edilmiş ikinci el arabam.com analizi şöyle:
İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle Yürürlüğe Girdiği: Milyonlarca Sürücüyü İlgilendiriyor
30 Aralık 2021, 16:06 0
İçişleri Bakanlığı Genelgesiyle Yürürlüğe Girdiği: Milyonlarca Sürücüyü İlgilendiriyor
Birçok sürücüyü ilgilendiren ve bir süredir gündemde olan psikoteknik testi İçişleri Bakanlığı genelgesiyle yürürlüğe girdi. İşte psikoteknik testinin detayları… Geçtiğimiz yıl boyunca ülkemizde 177 bin 867 ölümlü kazanın yüzde 88,3'ü sürücü hatası olduğu belirtilirken, 325 TL olan psikoteknik testinin insan hayatından önemli olup olmadığı bir kez daha gündeme gelerek tartışma yarattı
Getir, e-ticaret Devi "n.11.com"u Devraldı
30 Aralık 2021, 11:51 0
Getir, e-ticaret Devi "n.11.com"u Devraldı
Rekabet Kurulu, Getir'in e-ticaret sitesi n11.com hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla devralması işlemine izin verdi.
Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım Desteği Süresi Uzatıldı
29 Aralık 2021, 13:16 0
Sağlık Çalışanlarına Ücretsiz Ulaşım Desteği Süresi Uzatıldı
Kayseri Büyükşehir Belediye'sinin görev yapan sağlık çalışanlarına sağladığı, ilçeler de dahil olmak üzere, yılsonunda bitecek olan ücretsiz toplu ulaşım desteği 30 Haziran 2022'ye kadar uzatıldı.
Yerli Otomobil TOGG'un Bagajında Ne Var?
29 Aralık 2021, 12:02 0
Yerli Otomobil TOGG'un Bagajında Ne Var?
Yerli otomobil TOGG'un tanıtımı sırasında bagajı açan muhabirin, görevlinin tepkisiyle karşılaşması Türkiye'de büyük ses getirdi. Herkes canlı yayında fırça yiyen muhabiri konuşurken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'tan MasterChef jürisi Danilo Zanna'lı "Bagaj önemli" paylaşımı geldi. Art arda yaşanan gelişmeler sonrası milyonlar TOGG'un bagajının neden gizlendiğini ve içinde ne bulunduğunu merak ederken, sosyal medyada yetkililere bir açıklama yapması yönünde çağrı yapıldı.
Büyükşehir, Şehit Komandolar Caddesi'ni  Atatürk Bulvarına Bağlayacak
24 Aralık 2021, 13:20 0
Büyükşehir, Şehit Komandolar Caddesi'ni Atatürk Bulvarına Bağlayacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Şehit Komandolar Caddesi’ni Atatürk Bulvarı’na bağlayacak olan yol yapım çalışmalarına hız verdi. Erenköy Mahallesi sınırları içerisinde yürütülen yol yapım çalışmalarının devamı niteliğinde bulunan bölgede, 7 adet yapı ve eklentilerin kaldırılma çalışmaları tamamlandı.
Atlasbant 2021 Uluslar arası İstanbul Hırdavat Fuarı'nda
23 Aralık 2021, 15:23 0
Atlasbant 2021 Uluslar arası İstanbul Hırdavat Fuarı'nda
‘’Ambalaj sektörünün hizmet anlayışını ve ürün yelpazesini farklı noktalara getirmeye çalışıyoruz ‘’