SAĞLIK HABERLERİ
İl Sağlık Müdürlüğü’nden soba uyarısı
21 Kasım 2019, 13:43 0
İl Sağlık Müdürlüğü’nden soba uyarısı
İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, havaların soğumasıyla birlikte vatandaşlara soba kullanımında dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler verdi.
‘Sağlıkta şiddete artık yeter’
20 Kasım 2019, 16:55 0
‘Sağlıkta şiddete artık yeter’
Sağlıkta şiddet bu sefer ilimizde meydana geldi.HayriGüldüoğlu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr. A. H.’ya hasta yakını tarafından fiili şiddet uygulanmasına tepki gösteren Ümit Işıldak “artık sözlü ve fiili şiddete maruz kalmak istemiyoruz. Artık yeter diyoruz” dedi.
Bahreynli Hasta, Şifayı ERÜ Hastanelerinde Buldu
20 Kasım 2019, 13:36 0
Bahreynli Hasta, Şifayı ERÜ Hastanelerinde Buldu
Bahreyn’de trafik kazası sonucu yaralanan 18 yaşındaki Bahreynli hasta Mohammed Hadi, Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerinde tedavi edildi.
Milyonlarca lira Türkiye’de kalacak
19 Kasım 2019, 15:06 0
Milyonlarca lira Türkiye’de kalacak
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Şahin, Erciyes Teknopark’ta kurduğu firmasında ilaçların, gıdaların ve kozmetik ürünlerin analizinde kullanılan yüksek sıvı kromatografi kolonlarını Türkiye’de ilk defa yerli ve milli olarak üretti.
Başarılı kalp operasyonu
18 Kasım 2019, 13:40 0
Başarılı kalp operasyonu
Uzun zamandır mitral kapak rahatsızlığı sorunu yaşayan iki hasta, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kalp Hastanesinde aynı anda yapılan ve 30 dakika süren ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuştu. Biri 20 yıldır, diğeri ise 6 aydır kalp kapakları daralma olan ve açık kalp ameliyatı yapılması önerilen iki hastanın kalp kapakları, Erciyes Üniversitesi Kalp Hastanesi’nde 30 dakika süren ameliyatsız, balon yöntemi ile tamamen açıldı.
Diş Hekimleri Haftası
18 Kasım 2019, 13:37 0
Diş Hekimleri Haftası
Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde Dişhekimleri Odası Başkanı Diş hekimi Emrullah Maraş; Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın yine çeşitli etkinliklerle kutlanacağını açıkladı.
Ummanlı Hastalar şifa bulmak için ERÜ Hastanelerine geliyor
18 Kasım 2019, 11:48 0
Ummanlı Hastalar şifa bulmak için ERÜ Hastanelerine geliyor
Uluslararası sağlık turizmi kapsamında Umman Sultanlığından hastalar şifa bulmak için Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanelerine geliyor. Umman’dan tedavi amacıyla ERÜ Hastanelerine gelen 77 yaşındaki kadın hasta Asriya Khalfan Marrash Al Amri, sağ omzundaki rahatsızlığı nedeniyle ameliyatla tedavi edildi.
Türkiye'nin duayenleri Kayseri Şehir Hastanesi'nde
16 Kasım 2019, 21:45 0
Türkiye'nin duayenleri Kayseri Şehir Hastanesi'nde
Kayseri Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik işbirliğinde 'Kronik Hastalıkların Önlenmesi ve Yönetimi' konulu konferans gerçekleştirildi.
Çolakbayrakdar’dan  sağlık ocağı müjdesi
14 Kasım 2019, 16:51 0
Çolakbayrakdar’dan sağlık ocağı müjdesi
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Boztepe Mahallesi için düşünülen sağlık ocağıyla ilgili planlama çalışmalarının tamamlanarak yer tahsisinin gerçekleştirildiğini, Sağlık Bakanlığı nezdinde yürütülen görüşmelerin ise tamamlanma aşamasına geldiğini söyledi.