KÜLTÜR VE SANAT HABERLERİ
KİGDER ZİÇEV yararına  konser verecek
28 Kasım 2019, 14:23 0
KİGDER ZİÇEV yararına konser verecek
Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği (KİGDER) Korosu, Türkiye Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) yararına konser düzenleyecek. KİGDER Başkanı Dr. Sema Karaoğlu, 3 Aralık Salı akşamı gerçekleştirilecek konsere tüm Kayserililerin davetli olduğunu söyledi.
7. Kayseri Film Festivali Başladı
27 Kasım 2019, 17:27 0
7. Kayseri Film Festivali Başladı
Talas Belediyesi ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle, Anadolu Sinemacılar Derneği tarafından ve Kadir Turna direktörlüğünde gerçekleşecek olan 7.Kayseri Film Festivali sinemadan aldığı ilhamla bugün başladı.
İşte Türkiye'nin Uluslararası Emmy Ödüllü İlk Oyuncusu!
26 Kasım 2019, 18:49 0
İşte Türkiye'nin Uluslararası Emmy Ödüllü İlk Oyuncusu!
Haluk Bilginer, Şahsiyet dizisindeki performansıyla Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçildi
Oyuncak dünyası açıldı
26 Kasım 2019, 16:00 0
Oyuncak dünyası açıldı
Özellikle çocukların vazgeçilmezi olan oyuncaklara ilgi her geçen gün artıyor. Sıtkı Akkaya’nın Büyükşehir Belediye karşısına açtığı ‘oyuncak Dünyası’ ise açılışa özel indirimli fiyatlar ile çocuklu ailelerin büyük ilgisini görüyor.
Kazı, tanıtım, turizm atağı
26 Kasım 2019, 15:58 0
Kazı, tanıtım, turizm atağı
Dünya tarihinin aydınlatılmasında çok önemli bir yere sahip olan ve bu yıl dan itibaren kazıların sürekli hale getirildiği Dünyanın ilk ticaret merkezi Kültepe Kaniş/Karum’un tanıtım sponsorluğunu üstlenen Erciyes Anadolu Holding, Kayseri valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir belediye başkanı Memduh Büyükkılıç, TMSF başkanı Muhiddin Gülal ve çok sayıda basın mensubunın katıldığı tanıtım toplantısına ev sahipliği yaptı.
Zincidere tarihine ışık tutacak kitap
25 Kasım 2019, 16:39 0
Zincidere tarihine ışık tutacak kitap
İZDÜŞÜ Anadolu Belge ve Kültürel Çalışmalar Derneği yönetimi Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek dernek bünyesinde çıkarılan tanıtıcı kitap ile ilgili bilgiler aktardılar.Dernek Başkanı Selma Kara; “Bu kitap Derneğimizin ilk basılı eseridir. Zincidere hapishanesi ile ilgili çalışma esnasında ulaştığımız ‘Zincidere karyesinde bulunan IoannisProdromosMonastırıyahudFlavianon’ adlı kitap, 1898 yılında Karamanlıca alfabe ile basılmıştır.”dedi.
Beklenen Film Festivali!
25 Kasım 2019, 16:21 0
Beklenen Film Festivali!
Talas Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 7.si düzenlenecek Kayseri Film Festivali gerçekleştirilen basın toplantısı ile tanıtıldı.
Çocuklar KAYSERmall’da eğlendi
25 Kasım 2019, 15:15 0
Çocuklar KAYSERmall’da eğlendi
Birbirinden farklı etkinlikleriyle Kayserililerin odak merkezi olan KAYSERmall, sömestr etkinlikleriyle de çocuklara unutamayacakları bir tatil yaşattı.
Bu ressamın tuvali, boş duvarlar
25 Kasım 2019, 14:53 0
Bu ressamın tuvali, boş duvarlar
Kayseri’de yaşayan 31 yaşındaki ressam Muhammet Emin Gürpınar, boş duvarların üzerine çizdiği birbirinden güzel resimler ile kenti bir tabloya dönüştürmek için çalışıyor.
“Bir hazinenin üzerindeyiz”
24 Kasım 2019, 15:34 0
“Bir hazinenin üzerindeyiz”
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Büyük Bürüngüz Mahallesi’ndeki 1300 metrelik, 26 kapılı yeraltı şehrini ziyaret etti. Yeraltı şehrinin temizliğini ve aydınlatmasını yaparak turizme kazandıracaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin önemli bir turizm değerine daha sahip olduğunu kaydetti.