ÖZEL HABER HABERLERİ
(ÖZEL)  Cezaevine pantolon ile uyuşturucu sokmuşlar ! İşte detaylar !
11 Şubat 2020, 14:03 0
(ÖZEL) Cezaevine pantolon ile uyuşturucu sokmuşlar ! İşte detaylar !
Kayseri Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunduğu dönemde yakınlarının getirdiği pantolonun içinde uyuşturucu çıktığı iddiasıyla yargılanmasına İ.A.’nın başlandı. Duruşmada sanığın eşi tanık olarak dinlenirken pantolonu kendisinin götürmediğini öne sürdü. Sanıkta suçlamaları kabul etmezken, mahkeme hakimi verdiği ara kararla, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.
(ÖZEL) Soğuk kış günlerini ısıtan uygulama
04 Şubat 2020, 13:19 0
(ÖZEL) Soğuk kış günlerini ısıtan uygulama
Hataylı esnaftan örnek olacak uygulama Soğuk kış gününü ücretsiz dağıttığı çorbasıyla ısıtıyor Kayseri’de yaşayan Hataylı esnaf Ergün Sakallı eşi ile birlikte işlettiği işletmesinde öğrencilere ücretsiz çorba ikramında bulunuyor. İşletmesinin camlarına astığı ‘Soğuk kış günlerinde durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize kapımız her zaman açıktır. Ücretsiz çorba içebilirler” yazılı afişle kampanyasını duyuran Sakallı, “Her gün bir kazan çorba pişiyor. Herkese kapımız açık. İsraf olmasın” dedi.
(ÖZEL) Oğlunun arkadaşları şehit oldu, bu uygulamayı hayata geçirdi !
02 Şubat 2020, 22:07 0
(ÖZEL) Oğlunun arkadaşları şehit oldu, bu uygulamayı hayata geçirdi !
Bingöl’de polis memuru olarak görev yapan oğlunun mesai arkadaşlarının, 2015 yılında bölücü terör örgütü PKK’nın düzenlediği saldırıda şehit olmasının ardından, Kayseri’de yaşayan Kırşehirli taksici Mehmet Ali Keklik (46), şehit çocuklarına ücretsiz taşımacılık hizmeti vermeye başladı. Şehit ailesi yakınlarının onurlu olduğunu söyleyen Keklik, “Bugüne kadar 9-10 aileyi taşıdım. Şehit ve gazilerimize vefa borcumuz var” dedi.
'Askıda kitap' ile gençlere umut oluyor
28 Kasım 2019, 15:42 0
'Askıda kitap' ile gençlere umut oluyor
Sahaf işletmeciliği yapan Baturay Soykuvvet (27), 'Askıda kitap' uygulaması başlattı. Uygulamadan şimdiye kadar yaklaşık 200 öğrencinin faydalandığını belirten Soykuvvet, “Askıya sadece kitap bırakılmıyor. İsteyen dilediği miktarda para bırakıyor. Çünkü, her öğrencinin farklı kitap ihtiyacı oluyor. Bu sayede her kesimden okurun ihtiyacını gidermiş oluyoruz” dedi.
Kasım ayında erik ağacı çiçek açtı
26 Kasım 2019, 16:43 0
Kasım ayında erik ağacı çiçek açtı
İşçi Mehmet Ateş (34), evinin bahçesinde yer alan erik ağacının kasım ayında çiçek açması ile birlikte şaşkınlık yaşadı. 'İklim değişikliği' nedeniyle ağacının çiçek açtığını düşünen Ateş, "Yalancı bahar dedikleri bu olsa gerek, yazın meyvesini yediğimiz ağaç, kasım ayında tekrar çiçek açtı" dedi.
Hakime ‘Tağut’ dediği iddia edilen sanığın ‘Akıl sağlığı’ raporu bekleniyor
21 Kasım 2019, 14:31 0
Hakime ‘Tağut’ dediği iddia edilen sanığın ‘Akıl sağlığı’ raporu bekleniyor
Terör örgütü DEAŞ adına yılbaşı kutlamalarına yönelik eylem planladığı iddiasıyla tutuklanan ve sorgusunu yapan hakime ‘Tağut’ diyerek, ifade vermediği ileri sürülen M.Y.’nin 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan yargılandığı davada akıl sağlığı raporu bekleniyor.
Ünlü reklamcının ‘İtirafçı olmayın’ davası
21 Kasım 2019, 14:25 0
Ünlü reklamcının ‘İtirafçı olmayın’ davası
Kayseri’de düzenlenen bir çok önemli programın reklam organizasyonlarını yapan B.K., FETÖ davalarında itirafçı olanlara, etkin pişmanlıkta bulunmamaları için baskı yaptığı iddiasıyla ilk kez hakim karşısına çıktı. Bir ihbarcının şikayeti sonrası hakkında dava açılan B.K., iddiaları reddederek, beraatını istedi.
Vay uyanıklar vay..
15 Kasım 2019, 16:52 0
Vay uyanıklar vay..
Jandarmanın Kocasinan ilçesinde gerçekleştirdiği operasyonda, S.K. ile Irak vatandaşı S.S.J. ve İngiltere vatandaşı K.K.O.’da, 1 milyon Euro değerinde olduğu iddia edilen 2 heykel ele geçirilmişti. Elmas işlemeli denilen ‘yarı değerli taş’, tam altın ‘kaplama’, tarihi denilende ‘günümüz yapımı’ taş çıktı. Evde el sanatı olarak yapılan taş işlemeli Şahin görünümlü figürlerin değerinin çok üzerinde fiyatla satıldıktan sonra, astronomik fiyatlarla pazarlanmak istenmesi ise düşündürdü.
Dernek başkanını öldürdüğü için ömür boyu hapis istendi
14 Kasım 2019, 17:34 0
Dernek başkanını öldürdüğü için ömür boyu hapis istendi
Başsağlığı için gittiği taziye çadırında öldürülen Ağrılılar Dernek Başkanı B.B. (63), vurarak öldüren C.Y. için ‘kan gütme saikiyle tasarlayarak adam öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi.
DEAŞ sanıklarına hapis
14 Kasım 2019, 17:29 0
DEAŞ sanıklarına hapis
DEAŞ terör örgütü soruşturması kapsamında , WhatsApp üzerinden örgütsel bir grupta yer aldıkları iddiasıyla, işçi H.E.M. (21) ile kasap M.J.A. (29) tutuklu yargılandıkları davada 6’şar yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırılarak, tahliye edildi.