Yerel HABERLERİ
Kocasinan'dan milli dayanışmaya destek
31 Mart 2020, 17:13 0
Kocasinan'dan milli dayanışmaya destek
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Biz Bize Yeteriz Türkiye’m adıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na iki maaşını bağışlayarak destek oldu.
Alparslan parkı yenileniyor
31 Mart 2020, 15:42 0
Alparslan parkı yenileniyor
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Alparslan Parkı’nda yeni çalışma başlattıklarını belirterek, parkın daha işlevsel hali ile bölgeye yeni bir misyon katacağını söyledi.
Baro ve  sosyal tesislerinde 'virüs'temizliği, başkan Dursun'dan açıklama
30 Mart 2020, 18:16 0
Baro ve sosyal tesislerinde 'virüs'temizliği, başkan Dursun'dan açıklama
Kayseri Barosu Başkanı avukat Cavit Dursun, olağanüstü dönemden geçildiği şu günlerde, Adliye içindeki baro ve sosyal tesisleri ile çevresinde neler yaptıklarını, taleplerini, aldıkları kararları ve son gelişmeleri açıkladı.
Kocasinan’dan sokak hayvanlarına destek
30 Mart 2020, 12:48 0
Kocasinan’dan sokak hayvanlarına destek
Kocasinan Belediyesi Coronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri nedeniyle beslenme olanakları azalan sokak hayvanları için yemleme çalışması yapıyor.
Melikgazi belediyesi, standı kapatılan pazar esnafından işgaliye almayacak
29 Mart 2020, 16:45 0
Melikgazi belediyesi, standı kapatılan pazar esnafından işgaliye almayacak
Türkiye’de corona virüsü tehlikesi nedeniyle yayınlanan genelge kapsamında, Melikgazi Belediyesi temel ihtiyaç malzemeleri dışında standı kapatılan pazarcı esnafından işgaliye bedeli almayacak.
Kocasinan'a ceviz ve çam fidanı takviyesi
29 Mart 2020, 13:12 0
Kocasinan'a ceviz ve çam fidanı takviyesi
Kocasinan Belediyesi, hem sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanması hem de yeşil alan miktarını artırmak amacıyla ilçedeki 45 kırsal mahalleye 5 bin ceviz ile 10 bin çam fidanı dağıtıyor. Mevcut tarımın yanı sıra katma değeri yüksek tarım ürünleri için Kocasinan’ın tüm mahallelerine destek olduklarını belirten Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 5 yılda 307 bin fidan ve ağacı toprakla buluşturduklarını, bu doğrultuda 2020 yılında da yeşil alan ve ağaç dikmede yeni bir rekor kırmaya hazırlandıklarını ifade etti.