TİCARET HABERLERİ
Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO’YA Ziyaret
09 Nisan 2021, 13:43 0
Malta'nın Ankara Büyükelçisi'nden KTO’YA Ziyaret
Malta'nın Ankara Büyükelçisi Theresa Cutajar, Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy’u makamında ziyaret etti. Büyükelçi, “Çevre sağlığı ve karbon salınımı ile ilgili ciddi yatırıma ihtiyacımız var. Türkiye için bir fırsat olabilir.” mesajı verdi. KTO Başkanı Gülsoy ise Kayseri ile Malta arasında ekonomi ve ticaretin artması için karşılıklı heyetlerin görüşerek işbirliği ve güç birliği yapması gerektiğini söyledi.
Kocasinan'Da Tarıma Destek Devam Ediyor
07 Nisan 2021, 17:18 0
Kocasinan'Da Tarıma Destek Devam Ediyor
60 DÖNÜM ARAZİDE, ASPİR TOHUMLARI TOPRAKLA BULUŞTU - KOCASİNAN ‘DA EKİLMEDİK TOPRAK KALMAYACAK Kocasinan Belediyesi, tıbbi ve aromatik bitkiler, organik domates fidesi, gacer ve siyez buğdayı üretimi ile tarımsal kalkınma desteğine, ülkemizin bitkisel yağ ihtiyacına büyük katkı sağlaması hedeflenen aspir bitkisini de ekledi.
Felahiye İmar Aş’ de İmzalar Atıldı
31 Mart 2021, 13:26 0
Felahiye İmar Aş’ de İmzalar Atıldı
Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanlığı ile Felahiye İmar AŞ arasında bir süredir yürütülen toplu iş sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlanarak imza altına alındı.
KTO’DAN KRİPTO PARALAR VE BLOK ZİNCİR EĞİTİMİ
29 Mart 2021, 16:01 0
KTO’DAN KRİPTO PARALAR VE BLOK ZİNCİR EĞİTİMİ
ERKİN ŞAHİNÖZ: 'KRİPTO PARALARIN DÜNYADAKİ DEĞERİ 1,775 TRİLYON DOLAR' Kayseri Ticaret Odası (KTO) tarafından online düzenlenen “Kripto Paralar ve Blok Zincir” konulu eğitim programında konuşan Stratejik Yönetim Danışmanı Erkin Şahinöz, Kripto paraların dünyadaki değerinin 1,775 trilyon dolara yükseldiğini, 18 milyon 666 bin civarında ise bitcoin kullanıcısı olduğunu söyledi.
Ambalaj Sektöründen  5,1 Milyar Dolarlık İhracat
29 Mart 2021, 15:26 0
Ambalaj Sektöründen 5,1 Milyar Dolarlık İhracat
Türkiye ambalaj sektörü 2020 yılında 5 milyar 147 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirip bir önceki yıla göre miktar olarak yüzde 12, değer olarak ise yüzde 9 artış yakaladı. Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, “Sektör olarak pandemi sürecine rağmen dış ticaret fazlası vermeyi başardık. Önümüzdeki dönemde de hedefimiz ihracatımızı daha da artırıp ülke ekonomimize katkı sağlamak” dedi.
Kocasinan Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya Tam Destek
29 Mart 2021, 14:07 0
Kocasinan Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınmaya Tam Destek
Kocasinan Belediyesi, tıbbi ve aromatik bitkiler, siyez ve gacer buğdayı, organik domates fidesi ve Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi üretimi ile tarımsal kalkınmaya tam destek oluyor.
Akib’in Birlik’te İhracat Projesi Gıda Üreticilerini İhracatla Buluşturuyor
29 Mart 2021, 13:30 0
Akib’in Birlik’te İhracat Projesi Gıda Üreticilerini İhracatla Buluşturuyor
Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB), gıda sektörlerinde ihracatçı firma sayısını artırmak amacıyla düzenlediği Birlikte İhracat Projesi’nin ilk etabı tamamlandı.
Deride ‘Sürdürülebilir ihracat’ için yeniden aday
25 Mart 2021, 12:20 0
Deride ‘Sürdürülebilir ihracat’ için yeniden aday
Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği (TDKD) Başkanı Gürkan Gözmen, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek seçimlerde yeniden Başkan adayı olduğunu açıkladı. Gözmen, bir kez daha seçilmesi halinde deri sektöründe ihracatı sürdürülebilir kılmak için geliştirdiği projeleri detaylandırdı. Sektör için kritik öneme sahip ‘Zeytinburnu Projesi’ de önemli gündem maddeleri arasında.
“Mobilyada Avrupa’dan yatırım gelebilir”
25 Mart 2021, 11:49 0
“Mobilyada Avrupa’dan yatırım gelebilir”
AKAMİB Başkanı Kılıçer, AB’nin Çin yerine Türkiye ile işbirliği yapabileceğini söyledi: Akdeniz Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği’nin (AKAMİB) düzenlediği webinara katılan Ticaret Bakan Yardımcımız Gonca Işık Yılmaz Batur, “AB Yeşil Mutabakatının rekabete etki edecek bir dönüşüm olmasını istemiyoruz. AB ile eşit şartlarda rekabet etmek ve ticari ilişkilerimizi güçlendirmek için Gümrük Birliğinin yenilenmesine çalışıyor ve iş dünyasının tüm paydaşlarıyla görüşmelerimizi sürdürüyoruz” dedi.
Talas Çiftçisine Tohum Desteği Artarak Sürüyor
23 Mart 2021, 12:54 0
Talas Çiftçisine Tohum Desteği Artarak Sürüyor
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın geçen yıl başlattığı çiftçiye tohum desteği artarak sürüyor. Geçen sene yaklaşık 15 ton baklagiller tohumu dağıtılan çiftçilere bu yıl için 18 ton destekte bulunuldu.