IFCO Hazır Giyim Ve Moda Fuarı Kapılarını Açtı

İHKİB’in, İTO ve OTİAD iş birliği ile düzenlediği, alanında Türkiye’nin tek ve en büyük organizasyonu olan IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı 9 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde açıldı. Birbirinden benzersiz özel tasarımlar açılış defilesinde podyumda ziyaretçilerle buluştu. Sergilenen özel tasarımlar mankenlerin üzerinde göz kamaştırdı.

IFCO Hazır Giyim Ve Moda Fuarı Kapılarını Açtı
10 Şubat 2022 Perşembe 14:03

DOĞA OLAYLARINA DİKKAT ÇEKEN TASARIMLAR DEFİLEYE DAMGA VURDU

Son zamanlarda yaşanan olumsuz doğa olaylarından ilham alarak konuya dikkat çekmek amacıyla hazırlanan tasarımlar da defilede yer aldı. 6 aylık yoğun tasarım sürecinden sonra doğanın ilham kaynağına sahip tasarımlar, fuarda ilk defa sergilendi. Çuval, palmiye ağacı, çam kozalağı ve keçiboynuzundan yapılan özel tasarımlar fuara katılan ziyaretçilere görsel şölen yaşattı. Fuar sürecinde sergilenen doğaya dost ürünlerin ve tasarımların da moda sektöründe daha da ön plana çıkması amaçlanıyor. Ayrıca, hem tüketicilerin hem de firmaların bilinçlenmesi noktasında örnek teşkil edilmesi planlanıyor.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ KUMAŞLARDAN TASARIMLAR SERGİLENDİ 

Sergilenen ürünler arasında kanserojen madde içermeyen geri dönüştürülmüş kumaşlara sahip ürünler katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. Hayata geçirilen proje kapsamında, çevreci ve sürdürülebilirlik yaklaşımı ile üretilen kumaşlar tüm ürünlerde kullanarak doğaya verilen zararın en aza indirilmesi planlanıyor. Üretim aşamasından geçerken diğer kumaşlardan farklı olarak daha az kimyasal kullanılan ürünler ciltte de oluşabilecek tahrişin önüne geçiyor. 

90 ÜLKEDEN 3 BİNİN ÜZERİNDE ALICI

Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörünün potansiyelini ortaya koyan IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı, 400’den fazla katılımcı, 90’a yakın ülkeden 3 binin üzerinde satın almacıyı bir araya getirdi. Almanya, İtalya, İngiltere, Fransa, Belçika, Avustralya, İsviçre, Hollanda, Danimarka gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Balkanlar, Rusya ve BDT ülkeleri, Afrika, Orta Doğu ve Körfez Ülkeleri’nden profesyonel alıcının katılım gösterdiği fuarın sektörün ihracatına da 23 milyar dolarlık katkı sağlaması hedefleniyor. 

IFCO Hazır Giyim ve Moda Fuarı’nın ilkinin 35 bin metrekarelik alanda gerçekleşen fuar Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünün kutlanacağı 2023’te 100 bin metrekarelik alanda çok daha geniş katılıma ulaşması bekleniyor. 

11 Şubat Cuma 18:00’a kadar devam edecek fuarda yapılacak seminerler ve defileler ziyaretçilerle buluşmaya devam edecek. 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.