Yılın Fotoğraflarında İHA Muhabirlerine Ödül

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği tarafından 2021 yılının en iyi fotoğrafları seçilirken, İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirleri de çektikleri fotoğraflar ile ödüle layık görüldü.

Yılın Fotoğraflarında İHA Muhabirlerine Ödül
07 Mart 2022 Pazartesi 13:44

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği 2021 yılının en iyi karelerini seçti. Bir çok kategoride ödül kazanan fotoğrafçılar arasında İHA muhabirlerinin çektiği fotoğraflar da jürinin beğenisini kazandı.

İHA Spor Muhabiri Mehmet Şirin Topaloğlu'nun, Spor Toto Süper Lig'de sağanak yağış altında oynanan Galatasaray - Kasımpaşa maçında çektiği fotoğraf Yılın Spor Fotoğrafı ödülüne; Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi A Grubu ilk hafta mücadelesinde Beşiktaş kadın futbol takımının, Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup ettikleri maçta galibiyet sevincini yansıtan fotoğraf ise Spor Toto Yılın Özel Ödülü'ne layık görüldü.

İHA muhabiri Özge Bozo'nun, Erzurum'da düzenlenen 6. Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanışı Festivalinde buz şelalesinde çektiği kare, Spor Toto Spor Fotoğrafı Üçüncüsü seçildi.

Haber Fotoğrafı ve Çevre Özel Ödülü

Öte yandan İHA muhabiri İsmail Coşkun'un, Marmaris'te yaşanan orman yangınlarında alevlerden kaçan bir çifti çektiği fotoğraf, Haber Fotoğrafı kategorisinde ikinci, yine Marmaris orman yangınında Ahmet Faruk Sarıkoç'un fotoğrafı ise Avrupa Birliği Çevre Özel Ödülü'ne layık görüldü.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.