Vali Günaydın ‘maske-mesafe-temizlik’ denetimini AVM’de yaptı  “Virüsle mücadelede ara vermek  yok” 

Vali Günaydın ‘maske-mesafe-temizlik’ denetimini AVM’de yaptı  “Virüsle mücadelede ara vermek  yok” 
19 Ağustos 2020 Çarşamba 15:59

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de yapılan denetimler kapsamında, Vali Şehmus Günaydın AVM denetimi gerçekleştirdi. Vali Günaydın “Denetimlerimiz vatandaşın duyarlılığını arttırmak için.  Maske takmak yoğun bakımda yatmaktan daha kolay” dedi. 

Virüsle mücadeleyi aralıksız sürdüreceklerini ve hayatın her alanında denetimlerin devam edeceğini söyleyen Vali Günaydın, “Memnuniyetle şunu ifade etmek isterim ki, birçok vatandaşımızla yaptığımız görüşmelerde gönüllü olarak kendilerinin de bu işin bir parçası olduklarını ifade ediyorlar. Zaten bunu sağladığımız müddetçe, virüsle mücadelede başarı elde ederiz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Kamuoyunun hassasiyetini ortaya koymak ve bunu istikrarlı bir şekilde devam ettirmek. Bu virüsle mücadelemizde kesintiye ve duraksamaya yer yok. Aralıksız, kesintisiz ve istikrarlı bir şekilde bu mücadeleyi devam ettirmek zorundayız. Sonuç alıncaya kadar bunu yapmak zorundayız. Bu sadece belirli kesimlerinde bu işi yapmasıyla olacak şey değil. Hayatın her alanında denetimlerimizi yapmak zorundayız” dedi.

Vali Şehmus Günaydın, vatandaşların maske takmaktan kaçınmaması gerektiğini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti:

 “Bugün hastanelerimizde, sağlık kuruluşlarımızda sağlık çalışanlarımızın olağanüstü gayreti var. Gerçekten kendilerinden ve ailelerinden fedakarlıkta bulunarak bu işi devam ettiriyorlar. Aylardır evine gitmeyen sağlık çalışanları var. Çocuklarını bir yakınına bırakıp da günlerce, aylarca çocuklarını göremeyen sağlık çalışanları var. Biz bunu ifade etmekten asla geri durmayacağız. Gelin bu arkadaşlarımıza destek verelim. Bugün maske takmak çok zor değil. Yoğun bakımda yatan bir hastaya müdahale etmek çok zor ve riskli bir iş ve sağlık çalışanlarımız bunu yaparken bizler de çok basit olan maskeyi takmaktan itina etmeyelim. Bu arkadaşlarımıza haksızlık yapmış oluruz. Sosyal mesafemizi koruyalım, temizliğimize riayet edelim. Bunları yaptığımız zaman sağlık çalışanlarımızın da işini kolaylaştırmış oluruz. Bunu devam ettireceğiz. Bu mücadelede durmak yok diyoruz.” İHA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.