YRP il başkanı Narin: Araç muayeneleri çileden çıkartıyor

YRP il başkanı Narin: Araç muayeneleri çileden çıkartıyor
20 Ağustos 2020 Perşembe 12:58

Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Trafik muayene istasyonları ve araç muayenelerinin vatandaşı çileden çıkarttığını iddia etti, şunları söyledi. 

'Motorlu taşıtların kara yollarında güvenli ve sağlıklı biçimde seyretmesi için belirli sürelerle Trafik Muayene İstasyonları'na gitmesi gerekiyor. Bazı araçlarda her yıl,  kimi araçlarda  2 yılda bir , bazı araçlarda ise 3 yılda 1 kez  yapılması gereken araç muayeneleri vatandaşı çileden çıkarmaktadır.

Sıkıntı randevu alım sürecinde başlıyor. Muayene geçerlilik süreniz bitmeden en az 1 hafta önce randevu almazsanız maalesef müsait zaman bulmanız nerdeyse imkansız. Randevuyu aldınız işlem için sıra almaya gittiniz orada da bir eziyet durumu söz konusu, sıranın sırasını bekliyorsunuz. Oturmak için ağaç altı çayır üstünden başka bir yer yok. Salona girseniz kovuluyorsunuz. Su, çay yada başka bir ikram yok. Aracınızın sırası gelip içeriye alındıktan sonra dua etmeye başlıyorsunuz ki bilmediğiniz bir kusuru çıkmasın. Randevunuz olduğu halde 2 saat gibi süren bir beklemenin ardından çıkan sonuç sıfır km aldığınız ve her sene muayene yaptırdığınız aracın ruhsatında yazan 2 koltuk ibaresinin normalde 3 koltuk olması gerektiğinden dolayı muayeneden geçmediği.  Nasıl olurda her sene aynı şekilde sıkıntısız geçen araç bu sefer kalır. Oysaki siz bir tadilat yada değişiklik yapmadınız. Olay şu. Emniyet sistemleri günceller, zamanında tescil bilgileri tam ve doğru yazılmadığı için o bilgiler yanlıştır. TuvTurk te sistemdeki bilgileri esas alınca ortaya sizin elinizde olmayan bir kusur ortaya çıkar.  Geriye size düşen ise 175-465 tl aralığında yüksek ücret ödeyip hiçbir tamir yada parça taktırmadığınız halde sadece kontrol ettirdiğiniz araca ait bilgileri notere giderek , emniyete araçla ilgili bilgileri talep eden bir  mail gönderterek güncelletmek. Başınıza gelecek olay sadece koltuk sayısı ile ilgili değil teker ya da dingil sayısı ile ilgili de olabilir. Muayene günü gelen her vatandaş artık strese giriyor ve acaba ne sıkıntı çıkacak bu sefer diye merak ediyor.

Yüksek ücret, her sene değişen prosedür, kötü bir ev sahipliği vatandaşı çileden çıkarıyor ve gündeminde.  Buradan yetkililere sesleniyor ve TÜVTÜRK soygununa son vermelerini diliyorum.  Doğuş gurubuna ikram edilen ve 2 yabancı ortaklı şirket şuan halkımızın sırtında bir yüktür. 2004 yılına kadar ücretsiz olan bu hizmeti yine ücretsiz yapınız ve halkımızı bu yükten kurtarınız. İyiliğiniz için biz kusura bakıyoruz diyen şirket kusurlarla doludur. Lütfen  vatandaşa kulak veriniz ve derdine çare bulunuz. Siz bulmazsanız iktidara geldiğimiz gün Yeniden Refah Partisi olarak biz bulacağız.' (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.