Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!

Serin ve Yağışlı Hava Geliyor!
20 Ağustos 2020 Perşembe 13:10

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü  Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi, Kayseri ve çevresinde havaların serinleyeceğini, yer yer yağışların görüleceğini açıkladı.

Açıklamada ‘Ülkemiz kuzey ve doğu bölgeler ağırlıklı olmak üzere kuzeybatı kesimlerden itibaren serin ve yağışlı havanın etkisine girmiştir.  Cuma günü ve hafta sonunda kuzey ve doğu bölgelerde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Pazar  günü akşam saatlerinden sonra yurdu terk etmesi bekleniyor. Cuma ve hafta sonunda Orta ve Doğu Karadeniz’de görülecek olan sağanak yağışların yerel olarak bölgemiz sorumluluk sahasında bulunan Sivas ve Yozgat çevrelerinde yer yer kuvvetli şekilde olacağı tahmin ediliyor. Meteorolojik uyarıların ilgililer ve vatandaşlarımız tarafından dikkate alınması önemlidir.

Yağışlı sistemle birlikte hava sıcaklıklarının; Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasının batı kesimlerinden başlamak üzere bugünden itibaren hissedilir derecede (4 ila 7 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, ancak Pazar gününden  itibaren tekrar artarak mevsim normalleri seviyesine yaklaşacağı tahmin ediliyor.” Denildi.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.