İŞKUR 'Karantinaya alındı' haberini yalanladı ama 'dijital işlem'açıklaması ile kafa karıştırdı,

İŞKUR 'Karantinaya alındı' haberini yalanladı ama  'dijital işlem'açıklaması ile  kafa karıştırdı,
08 Nisan 2020 Çarşamba 20:55

İŞKUR Kayseri il Müdür vekili Ayşe Ak, müdürlüğün, bir servis şoförünün  coranavirüs testinin pozitif çıkmasından sonra toplam 4 kişide daha covid-19 çıkması üzerine 'karantinaya alındı' şeklindeki haberi yalanlarken, yaptığı açıklama ile kfaaları iyice karıştırdı. Ak, kurumdaki işlemlerin  ALO  170, internet ve e devlet üzerinden devam ettiğine dikkat çekti, şunları söyledi.

'İl Müdürlüğümüzde rutin iş ve işlemlerimiz yürütülmekte iken 08.04.2020 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından İl Müdürlüğümüze ulaşılmış ve Kurumumuz servis şoförlüğü yapmakta iken bir süredir raporlu olan ve çalışmayan şirket personelinin yapılan COVİD-19 test sonuçlarının pozitif çıkması neticesinde, bu kişinin kullandığı serviste yolculuk yapan 20 personelimizin de tedbir amaçlı testlerinin yapılması gerektiği bildirilmiştir.

Bu durum üzerine hizmet binamıza gelinerek bu 20 personelimize test yapılmış, yapılan test sonucunda şoför olarak görev yapan 2 şirket personeli ve 2 Kurum personelinde daha test sonucu pozitif çıkmıştır. Bununla birlikte test yapılan diğer kurum çalışanlarının sonuçları ise negatif çıkmıştır. Test sonucu pozitif çıkan 4 kişi yine İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince denetim ve kontrol altına alınarak gerekli işlemler başlatılmıştır. Kurumdaki diğer personeller için de İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerince hizmet binamızda gerekli açıklamalar yapılmış olup çalışanların bireysel izolasyonlarını sağlaması, hijyen kurallarına dikkat etmesi, sosyal mesafelerini koruması vb… konularında bilgi verilmiştir. 

Bugün saat 18:00 civarında çeşitli basın organlarında yapılan ve “Kayseri İŞKUR Binası 40 Personel ile Karantinaya Alındı!” başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. 

Gerekli idari tedbirler alınmak suretiyle İl Müdürlüğümüzde çalışmalar devam etmekte olup,

Kurumumuzun tüm iş ve işlemleri www.iskur.gov.tr internet adresimiz, ALO 170 çağrı merkezimiz ve E-

Devlet üzerinden yürütülebilmektedir. Vatandaşlarımızın hem kendi sağlıkları, hem de toplum sağlığını tehlikeye atmamaları açısından bu kanalları kullanmaları büyük önem taşımaktadır.' (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.