GEREKMEDİKÇE 15 GÜN EVDEN ÇIKMIYORUZ KAYSERİ

GEREKMEDİKÇE 15 GÜN EVDEN ÇIKMIYORUZ KAYSERİ
08 Eylül 2020 Salı 18:26

 
   

  Büyükşehir Belediyesi’nce, Başkan Memduh Büyükkılıç’ın talimatıyla kentteki açık hava reklam alanları “#Gerekmedikçe15GünEvdenÇıkmıyoruzKayseri” konulu çalışmalarla donatıldı. Kayseri Valiliği ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin logolarının yer aldığı çalışmalara Kayserililer ’in ilgi gösterdiği gözlendi.


   COVID-19 salgınının ülke genelinde olduğu gibi Kayseri’de de etkisini artırmasıyla birlikte vatandaşlara verilen mesajlar daha da önem kazanmaya başladı. Salgınla birlikte alınan tedbirlerin yanında vatandaşlara yapılan uyarılar da sıklıkla tekrarlanıyor. Bu bağlamda Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla şehrin yoğun olduğu bölgelere uyarı mesajları asıldı. Her fırsatta tedbirlerin ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Başkan Büyükkılıç, uyarılarını sürdürerek, “Sosyal İzolasyonun” sağlanmasının önemine işaret ederek, bir dönem önemli konunun da “Hareketlilik” olduğunu ve bunun da mecbur haller dışında engellenmesinin virüsün yayılımı açısından şart olduğuna dikkati çekti.
   Başkan Büyükkılıç, “Koronavirüs ile mücadelemizi ilk günden itibaren sürdürüyoruz. Bu zor günleri geride bırakmamız bu şehirde yaşayan her bir bireyin kişisel gayreti ile mümkün olacak. Bu nedenle mecbur kalmadıkça 15 gün boyunca hareketliliğimizi kısıtlamamız ve evlerimizde kalmamız gerekiyor. Bu şehirde yaşayan herkesin birbirine karşı sorumluluklarının da bulunduğu göz ardı edilmemeli. Kıymetli hemşehrilerimizin de tedbir bağlamında bizlere, kendilerine ve sevdiklerine yardımcı olmaları gerekiyor. Mecbur kalmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini tekraren hatırlatmak istiyorum. Artışın önüne geçebilmek için kalabalık ortamlardan uzak durmalı, bulaş riskini azaltmalı ve en önemlisi maske, mesafe, temizlik üçlüsünü hayatımızın merkezine almalıyız” ifadelerini kullandı.
   Büyükşehir Belediyesi, toplumsal duyarlılığın sağlanması ve topyekün virüsle mücadele edilebilmesine yönelik çalışmaların sağlanması kapsamında vatandaşlara 1 milyon 300 bin adet SMS mesajı gönderildi. Vali Şehmus Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç imzalı mesajda “birlikte Başaralım” vurgusu ön plana çıktı.
   Haber merkezi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.