‘Anadolu Farm’ davası ertelendi

‘Anadolu Farm’ davası ertelendi
05 Kasım 2020 Perşembe 17:23

KAYSERİ'de, sanal oyun yöntemiyle dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 'Anadolu Farm' kurucusu başka suçtan tutuklu İ.K.’nin de (29) aralarında olduğu 1'i firari, 41 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, duruşmayı Ocak ayına erteledi.

Kayseri'de internet üzerinden faaliyet yürüten 'Anadolu Farm'ın kurucusu İ.K., ile yöneticileri ve üyeleri hakkında, 'Çiftlik Bank' benzeri sistemle üyelerden para topladıkları iddiasıyla Mart 2018'de soruşturma başlatıldı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında İ.K.’nin de bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, sevk edildiği adliyede tutuklandı. 278 sayfalık iddianameyle haklarında dava açılan 1'i firari 41 sanıklı davanın daha önceki duruşmalarında tutuklu 7 sanıktan 6'sı tahliye edildi. İ.K.’nin ise tutukluluğu devam etti. Geçen 25 Mart’ta görülen davada  İ.K.'nin de tahliye edilmesi ile birlikte tutuklu sanık kalmadı.

Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya başka suçtan tutuklu sanık İ.K., Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla Kayseri Kapalı Cezaevinden katıldı.

Daha önceki savunmalarında, dolandırma kastı olmadığını öne süren İ.K., "Ticaret yapmak istedim. Başka örnekleri önümde vardı. Fransching sistemini araştırdım. Dolandırıcılık yapacak bir insan mesleğinden istifa edip, bu sisteme girer mi? Son ana kadar direndim. Hesaplarıma bloke konulduğu için paraları veremedim. Mağdur oldum. Yaptığım işe güvendiğim için kaçmayı düşünmedim" dedi.

Mahkeme heyeti verdiği ara kararla, tüm sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı Ocak ayına erteledi.

İSTİHBARAT SERVİSİ


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.