Yeter ki evde kalın, 24 saat hizmetinizdeyiz

Yeter ki evde kalın, 24 saat hizmetinizdeyiz
21 Nisan 2020 Salı 11:55

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, koronavirüs salgının yayılmaması için vatandaşlara evde kalın çağrısını yineledi ve risk grubundaki 65 yaş üstü vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamaya devam edeceklerini bildirdi. Vatandaşların evde kalmalarını isteyen Başkan Uzunluoğlu, “Halkımızla dayanışma içinde, onların sağlığını koruyacak tüm tedbirleri sıkı sıkıya alarak bu düşmanı yeneceğiz. Pınarbaşılı vatandaşlarımız bu hassas süreçte evlerinde vakit geçirsinler, ihtiyaç duydukları her alanda Pınarbaşı Belediyesi yanlarında" ifadelerini kullandı.

            Koronavirüsten görünmeyen ve sinsice çoğalan bir düşman olarak bahseden Başkan Uzunluoğlu, Belediyemiz bu düşmanla riskin ilk belirdiği andan bu yana 24 saat mücadele ediyor. Vatandaşlarımız hiç endişe etmesin; Belediyemiz her bir vatandaşımızın sağlığını korumak adına topyekûn seferberlik halinde. Tüm açık ve kapalı alanları, parkları, durakları, kamu binalarını, otogarları, toplu taşıma araçlarını dezenfekte ettik ve etmeye devam ediyoruz.” dedi.

            Pınarbaşı'nın en ücra köşesinde yaşayan yaşlıdan da ilçe merkezindeki tüm şeker,kalp ve tansiyon hastalarından da haberdar olduklarını ifade eden Başkan Uzunluoğlu, "Biz göreve gelir gelmez ilçe genelindeki bütün vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edip nerede ne var hepsini tespit ettik. ilçemizde kimse umutsuz yaşamamalı, hiç kimse gece yatağına aç girmemeli. Ben ve arkadaşlarım bunun için mücadele veriyoruz.” dedi.Türkiye’de olağanüstü bir durum yaşandığını ve bu dönemde Pınarbaşı Belediyesi olarak kendilerinin de olağanüstü çalışma içerisinde olduklarını belirten Başkan Menduh Uzunluoğlu, Pınarbaşı genelinde yalnız yaşayan, yaşlılar ve uzmanların risk grubunda saydıkları yaşlı vatandaşlarımızın evlerine kadar her türlü yardımı ulaştırıyoruz. Bizler vatandaşlarımızdan evde kalmalarını talep ederken, bunu mümkün kılacak tüm hizmetleri vermeye devam edeceğiz. Hemşehrilerimiz yeter ki evlerinde kalsın, biz yaşlılarımızın tüm ihtiyaçları için 24 hizmetlerindeyiz" şeklinde konuştu.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.