Türbede dua ettiler, pazaryerini denetlediler

Türbede dua ettiler, pazaryerini denetlediler
09 Nisan 2020 Perşembe 06:12

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ SEYYİD BURHANEDDİN TÜRBESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, mübarek Berat Kandili’nde Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin türbesini ziyaret ederek, Hunat Camisi Müezzini Fatih Demir’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetini dinleyip, dua etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç gün içerisindeki programlarının ardından Seyyid Burhaneddin Hazretlerinin türbesini ziyaret etti. Ziyarette, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Hunat Camisi Müezzini Fatih Demir’in Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, ülkemizin içerisinde bulunduğu durumdan dolayı mahsun bir Berat Gecesi geçirdiklerini ifade etti. Yakın zamanda çok daha güzel günler yaşayacağımızı belirten Başkan Büyükkılıç, “Mahsun bir berat gecesini idrak ediyoruz. Ama geceler mahsun değil bizler mahsunuz. İnşallah bu sıkıntılı dönemler, bu mübarek gecelerin yüzü suyu hürmetine, inanıyorum ki izole olacak ve en güzel günler bizlerle olacaktır. Yeter ki kul bazında biz üzerimize düşeni yapalım. Tedbirimizi alalım. Cenab-ı Allah takdirini en güzel şekilde tecelli ettirecektir. O açıdan Seyyid Burhaneddin Hazretleri gibi bir Allah dostunun manevi huzurlarında böyle bir gecenin ruhuna uygun bir şekilde bulunmak bizler için önemli. Değerli Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu’na ve onun şahsında Melikgazi’de yaşayan tüm kardeşlerimize, Kayseri genelinde yaşayan tüm dostlarımıza ve en önemlisi Ümmet-i Muhammed’in tüm İslam Alemi’nin gecelerini tebrik ediyorum. Huzur içerisinde birlik beraberlik anlayışı içerisinde daha nice gecelere erişmeyi temenni ediyorum. Ramazan Ayı’nın da gölgesi üzerimize düştü diye nitelendirebiliriz. İnşallah Mevlam bizleri Ramazan Ayı’na, bayramlarına erişenlerden eylesin diye temennide bulunuyorum” şeklinde konuştu.

Hunat Camisi müezzini Fatih Demir’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu şehrimiz, ülkemiz ve tüm İslam Alemi için dua etti.

“HERKES BU SÜRECE KATKIDA BULUNACAK”

 Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Koronavirüs kapsamında alınan tedbirleri yerinde incelemek için Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki semt pazarında incelemelerde bulundu.

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan Koronavirüs salgını sürecinde vatandaşların sağlığı için alınan kararların uygulanmasına yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına yoğun bir şekilde kullandığı pazaryerlerindeki hijyen kurallarını yerinde incelemek için Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki semt pazarını ziyaret etti. Burada pazarcı esnafı ve vatandaşlarla bol bol sohbet eden Başkan Memduh Büyükkılıç uyulması gereken hijyen kurallarını da hatırlattı. Yaptığı incelemenin ardından konuşan Başkan Büyükkılıç, “Melikgazi İlçemizin en önemli semtlerinden birisi olan Yıldırım Beyazıt Mahallesi’ndeki semt pazarındayız. Melikgazi Belediye Başkanımız Mustafa Palancıoğlu ile beraber akşam üzeri yoğun olduğunu düşündüğümüz için bu saatte değerli esnafımızı ziyaret ettik. Alışveriş yapan hemşehrilerimizi ziyaret ettik. Varsa talepleri, onları dinledik. Çok şükür burada esnafımız olsun alışveriş yapan vatandaşlarımız olsun standartlara uymaya gayret gösteriyorlar. Kayseri’mizin zaten özelliği uyum kültürü, Kayseri olarak yasalara ve kurallara uymayı her zaman önemsiyor ve bu sürece de en büyük katkıyı sağlıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha kurallara uyan hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizim esnafımızdan ricamız sebze, meyve ve temel gıda satan kardeşlerimizin daha mesafeli olmaları. Kendi aralarındaki mesafeler iyi fakat alışverişe gelen vatandaşlarımızın daha rahat hareket etmesi adına mesafelerin açılmasını bekliyoruz. Bugün burada şartlara aşağı yukarı uyulmuş durumda. Her zaman iyinin daha iyisi, güzelin daha güzeli vardır. Önümüzdeki salıya inşallah bu şartları daha da iyileştirerek pazarımızı kurarsak sonuçta hepimiz kazanırız. Herkes bu sürece katkıda bulunacak. Bunu da en az hasarla atlatmaya çalışacağız” dedi.(Haber: Davut Güleç)

 

Vatandaşların zor bir süreçten geçtiğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da “Biz de belediyeler olarak vatandaşımızın hizmetindeyiz. Özellikle pazar yerindeki esnafımıza da destek çıkacak şekilde ve burada hijyen kurallarına uyacak şekilde çeşitli düzenlemeleri yaptık. Sağ olsunlar hem esnafımız hem de vatandaşımız bu sürece destek veriyor” şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.