Kocasinan çözüm merkezinde taleplere anında yanıt ve önlemler

Kocasinan çözüm merkezinde taleplere anında yanıt ve önlemler
17 Nisan 2020 Cuma 13:25

Coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle gerekli tüm önlemleri alan Kocasinan Belediyesi, Çözüm Merkezi ile bu süreçde toplam 38 günde 109 bin 607 çağrının 93 bin 354’ünü aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturdu. Merkez, diğer başvuruların bir kısmını ise sorumluluk alanında olmadığı için ilgili kurumlara yönlendirdi. Her gün binlerce vatandaşın talebini yerine getirdiklerini vurgulayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 7 gün 24 saat prensibiyle Kocasinanlılara hizmet veren Çözüm Merkezi’nin bu süreçte önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

Çözüm Merkezi ile özellikle sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların taleplerinin ilgili birimlere aktarılarak, vatandaşların ihtiyaçlarının karşılandığına dikkati çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Çözüm Merkezi, tüm belediyecilik hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan bir birimdir. Kocasinan sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın, belediyeden isteği, talebi, şikayeti, önerileri ve beklentilerini yansıtması noktasında Çözüm Merkezi büyük bir adımdır. Vatandaşlarımız, bu süreçte her türlü iletişim kanalı; sosyal medya, Kocasinan Belediyesi’nin web sitesi, mobil uygulamalı cep telefonu ve Watsapp hattı 0352 222 70 00’ nolu telefon numarasından her şekilde belediyeye anında ulaşabiliyor. Biz diyoruz ki; ‘Kocasinan Belediyesi’ne ve Başkana her türlü ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama belediyeyi, ilçe sakinlerimizle birlikte yönetme tarzıdır. Vatandaşlarımızın beklentilerini isteklerini ve taleplerini yerine getirebiliyor ve vatandaşlarımızı mutlu edebiliyorsak, yönetim tarzı olarak doğru bir yöntem sergiliyoruz demektir. ” ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi Çözüm Merkezi’nin hızlı çözüm anlayışıyla vatandaşlardan gelen istek ve şikayetlere yönelik kayıtlar oluşturduğunu ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, bu süreçte şimdiye kadar toplam109 bin 607 çağrı geldiğini belirterek, “Bu çağrılara ilişkin belediyenin yetki ve sorumluluk alanıyla ilgili 93 bin 354’ünü aciliyet sırasına göre çözüme kavuşturulmuştur. Diğer başvuruların bir kısmı ise başka kurumların uhdesinde olduğu için yönlendirme yapılmıştır. Çözüm Merkezimizin bu çalışmasına yönelik vatandaşlarımızın olumlu yöndeki dönüşleri de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar, “'Halka hizmeti Hakka hizmet’ olarak gören belediyecilik anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

KOCASİNAN’DA HAFTASONU İÇİN TÜM ÖNLEMLER ALINDI

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve ilgili kurumlarının yetkilileriyle birlikte Coronavirüs (Covid-19) pandemisi ile mücadele kapsamında haftasonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili bir toplantı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle uygulanacak yasak kapsamında Kocasinan’da alınacak olan önlemlerle ilgili Kocasinan Kaymakamlığı’nın koordinesinde toplantı düzenlendi. Kocasinan Belediyesi Meclis Salonu'ndaki toplantıya Başkan Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve ilgili kurumlardan yetkililer katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Hüseyin Karameşe, sokağa çıkma yasağının açıklandığı genelge ile ilgili bilgiler vererek, sokağa çıkma yasağının anlamlı olabilmesi için herkesin yapılan uyarılara dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Çolakbayrakdar ise “Bilindiği üzere, Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ile Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Bu tedbirlerin virüsün yayılım hızına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; Cumartesi ve Pazar gününü kapsayan sokağa çıkma yasağıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Unutmayalım ki alınan bu önlemler, hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı açısından son derece önemli ve değerlidir. Alınan her tedbir, geleceğimiz için, ailelerimiz için ve çocuklarımız için büyük bir önem taşıyor. Bu noktada önlemlere hassasiyet gösteren bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa sürede bu sıkıntılı sürecin atlatılması için hem dua ediyoruz hem de yoğun çaba sarf ediyoruz.” ifadelerini kullandı.(Haber: Samed Aydın Sun)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.