Hacılar ve Yahyalı'da pazar yerleri denetlendi

Hacılar ve Yahyalı'da pazar yerleri denetlendi
17 Nisan 2020 Cuma 15:45

Hacılar İlçesinde kurum ve kuruluşlar, halk sağlığının korunması ve Koronavirüs salgınının yayılmaması için alınan tüm tedbirleri titizlikle uyguluyor.

Pazar yerini ziyaret eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, İlçede cuma günleri kurulan pazarın Hacılar Belediyesi Zabıtası, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı ile İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğü tarafından denetlendiğini, girişlerin ve çıkışların tek taraflı verildiğini, vatandaşlar ile esnafın kurallara uyması için uyarı yazıları asıldığını söyledi.

Önceliklerinin halk sağlığı olduğunu ve bu doğrultuda alınan kararların ilçede titizlikle uygulandığını ifade eden Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, “İlçemizde vatandaşlarımız cuma gününü yine sağlıklı bir ortamda geçiriyorlar. Belediyemiz ve Kaymakamlığımız tüm personeliyle vatandaşımızın sosyal mesafeye uyması noktasında gerekli uyarıları yapıyor. Maskesi olmayan vatandaşlarımıza girişte maske temin ediyoruz. Pazar yerinin fazla kalabalık olmaması açısından da İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz gereken tedbirleri zabıtamızla birlikte alıyorlar. Bu noktada da ben, hem esnafımıza hem vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Devletimizin belirlediği kurallar toplum sağlığı için esas olan kurallar. Kurallara uyalım, sağlıklı kalalım. İnşallah önümüzde ki hafta daha bol bir şekilde maske üretimimiz devam edecek. Dağıtımımız devam edecek. İnşallah hafta sonu için gerekli kurallara uyalım. Paniğe gerek yok, tedbirleri elden bırakmayalım. Fırınlarımız açık. Gerekli güvenlik görevlilerimiz halkımızın hizmetinde. VEFA sosyal gruplarımız halkın hizmetinde. İnşallah vatandaşlarımız Cumartesi ve Pazar günü paniğe gerek olmadan bugünden ihtiyaçlarını gidersinler. Sağlıklı kalsınlar. İnşallah sağlıklı yarınlarda buluşalım diyorum.” Dedi.

YAHYALI İLÇE PAZARINDA SIKI DENETİM

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde Cuma günleri kurulan halk pazarında yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında sıkı denetimler yapıldı.

Pazarın açılması ile birlikte Yahyalı Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından maske kullanılması, sosyal mesafe ve temas konusunda başlayan denetimler akşama kadar devam etti.

Ayrıca Yahyalı Belediyesi tarafından alışverişe gelen vatandaşlara maske dağıtımı yapılarak, ellerini dezenfekte edilerek pazara girişleri sağlandı.

Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner ile pazar yerinde incelemelerde bulunan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, “ Alınan tedbirlerinin uygulanması için azami derecede gayret gösteriyoruz. İnşallah en kısa sürede bu illetten kurtuluruz.” dedi.

Pazar yerinde yapılan incelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Esat Öztürk; “ İlçe Kaymakamımızın koordinatörlüğünde, denetim komisyonu olarak, pazar yerinde denetlemeler yaparak, esnafımıza kolay gelsin dileklerinde bulunduk.  Maske kullanımı ve sosyal mesafe konusunda pazar yerini denetledik. Yahyalılı hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Gerek esnafımız gerekse vatandaşlarımız, İç İşleri Bakanlığımızın, Valiliğimizin ve Kaymakamlığımızın aldığı tedbirlere uyuyorlar. Hem ülkemizin hem de tüm insanlığın üzerine çöken Koronavirüs kabusunun bir önce son bulmasını temenni ediyorum. Sadece pazar yerlerinde değil, marketlerde de gerekli denetimler yapılıyor. Sağlığımızı korumak için alınan bu talimatlara uymak bizim görevimiz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda anlayış bekliyorum. Evde kal Yahyalı, tüm talimatlara uy Yahyalı diyorum.” ifadelerini kullandı.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.