16 ilçe belediye başkanı ile COVİD-19 salgınına karşı alınan tedbirleri görüştü.

16 ilçe belediye başkanı ile COVİD-19 salgınına karşı alınan tedbirleri görüştü.
07 Nisan 2020 Salı 16:08

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ile video konferans yöntemiyle COVİD-19 salgınına karşı alınan tedbirleri görüştü. Başkan Büyükkılıç, “Uyum kültürümüz salgınla mücadelede de kendini gösterdi. Birbirimize destek olarak süreci başarıyla yürütüyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ilçe belediye başkanları ile video konferans yöntemi ile bir araya gelerek hem 16 ilçenin taleplerini dinliyor hem de koordinasyonu sağlayarak çalışmaları yürütüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın başkanlığında düzenlenen video konferans toplantısında 16 ilçe belediye başkanının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman, Serdar Öztürk ve Bayar Özsoy’da hazır bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, video konferans toplantısının açılışında, herkesin görevinin başında hassasiyetle işlerini yürüttüğünü kaydetti.

Başkanlarla görüş alış verişinde bulunmak ve taleplerini dinlemek için böyle bir toplantı yapmayı istediğini belirten Başkan Büyükkılıç, akıllı şehirciliğin önemini de vurgulayarak, şunları ifade etti:

 “Akıllı şehirciliğin önemini ve 17 belediyemizin uyumla çalışmasını görüyoruz. Bizleri seven ve güvenen hemşehrilerimizin duygularına layık olarak çalışıyoruz. Sosyal, sağlık ve çevre konuları açısından herkes üstüne düşeni yapıyor. Şanslı bir şehirdeyiz. Bu şehir vatanına ve milletine inançla bağlı; yardımlaşmayı ve dayanışmayı ibadet bilen bir şehir. Mevzuata, kural ve yasalara uymayı kendine ilke edinen bir şehir. Bu sürecin kısa sürede geçeceğine inanıyoruz. Kamu ile dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Böyle bir çalışmaya destek oldukları için bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum”

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARINDAN TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın konuşmasının ardından tek tek söz alan ilçe belediye başkanları da uyum içerisinde çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarından dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini iletti.

Öte yandan, telekonferansa katılan ve Özellikle korona virüsle mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar da yürütülen hizmetler hakkında bilgiler vererek “Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sağlık Bakanlığımızın uyarılarını ve tedbir politikalarını Develimizde harfiyen uygulamaya gayret gösteriyoruz. El ele veremesek de el birliğiyle inşallah bu zor günlerin de üstesinden geleceğiz. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç olmak üzere tüm belediye başkanı kardeşlerime çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diliyorum” açıklamalarında bulundu. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.