Kızılay'ın yardımları sokağa çıkma yasağında da devam etti

Kızılay'ın yardımları sokağa çıkma yasağında da devam etti
11 Nisan 2020 Cumartesi 13:46

Türk Kızılayı Kayseri Şubesinn erzak  desteği koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkma ylasağında da, daha önce sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü kişiler ile kronik rahatsızlığı olanlar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine devam etti.

Bunun üzerine Türk Kızılayı Kayseri Şubesi ve gönüllüleri, alışveriş, temizlik ve sağlık kontrolleri gibi ihtiyaçları devletin ilgili kurumları ile yardımsever gençler tarafından karşılanan, başta bu risk grubundaki kişiler olmak üzere ihtiyaç sahibi herkese sokağa çıkma yasağı süresincede gıda yardımı yaptı. İçinde kavurma, nohut, mercimek, pirinç, makarna, çiçek yağı, salça, zeytin, un ve çorbanın yer aldığı erzak kolisi önceden belirlenen adreslerinde teslim edildi.

Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Şener Şekerci,  İçişleri Bakanlığı’nın almış olduğu kararlar, Valiliğin koordinasyon, kaymakamlıklar sevk ve idaresinde ‘vefa destek’ gruplarına destek verdiklerini açıkladı. Şekerci  ‘Türk Kızılayı kuruluş amacıyla 150 yıldır ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarını görmek için sahada. Aynı zamanda biz de bu vefa grubu içerisinde, ihtiyaç sahibi insanların gıda gereksinimlerini karşılamak üzere profesyonel ekip ve çalışanlarımızla sahalardayız. Elimizden geldiğince milletimizin emaneti yardımları, ihtiyaç sahibi ailelere yardımları ulaştırıyoruz. Ayrıca 65 yaş üstü insanlarımız ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımız da yardımlarımızdan faydalanıyor” dedi.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.