Kayseri'de Kur'an Kursu hocası bakkal defterini satın aldı

Kayseri'de Kur'an Kursu hocası bakkal defterini satın aldı
26 Nisan 2020 Pazar 12:43

Kayseri İl Müftülüğüne bağlı olarak görev yapan din görevlilerimiz, Koronavirüsle mücadele için alınan tedbirler kapsamında evinden dışarı çıkamayan vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır.
Vaiz, İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur’an Kursu Öğreticilerimiz vatandaşlarımıza her türlü manevi destek ve rehberlik hizmeti vermenin yanı sıra; gerek TDV gönüllüsü olarak gerekse Vefa Sosyal Destek Grubu ile ortaklaşa çalışarak mesai mefhumu gözetmeden Kayseri’de ev ev gezen il ve ilçe müftülükleri personeli, Koronavirüs tedbirleri nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlı, engelli ve kronik hastalığı olan vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Başta gıda paketi dağıtımı olmak üzere vatandaşlarımızın market alışverişini yapmaktan banka işlemlerine, ilaç tedariklerinden faturalarını yatırmaya kadar her konuda yardımcı olmaktadır. 
Din görevlilerimiz mesai mefhumu gözetmeden aktif çalışarak vatandaşlarımıza her türlü desteği sağlamaktadır.
Develi ilçemizde görev yapan Kur’an Kursu öğreticimiz Mahmut Çiftçi 7 bakkalın borç defterlerini satın alarak vatandaşlarımızın borçlarını ödemiştir. Bunlardan dört bakkalın tüm borç defterlerini, üç bakkalın da bir kısım defterlerini satın alarak vatandaşlarımızın, 26.677 Türk lirası civarındaki borçlarını kapatmıştır. Aileleri rahatlatarak gönüllerini yapmışlardır.
Ayrıca Develi Din görevlileri kendi aralarında topladıkları paralarla ve hayırseverlerin de destekleriyle 18 adet kurban keserek muhtaç ailelere dağıtmışlardır.(Haber: Davut Güleç)

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.