Hukuk Profesöründen Covid-19’lu Hastalara İmmün Plazma Bağışı

Hukuk Profesöründen Covid-19’lu Hastalara İmmün Plazma Bağışı
15 Nisan 2020 Çarşamba 18:49

Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi E. Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Kayar koronavirüsü yenerek immün plazma bağışında bulundu. 

Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden emekli olarak halen Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde görev yapan Prof. Dr. İsmail Kayar, bir süre önce koronavirüs teşhisi nedeniyle tedavi görmüştü. Prof. Dr. İsmail Kayar sağlığına kavuştuktan sonra Covid-19 hastalığına yakalanan hastalara şifa olmak amacıyla immün plazma bağışında bulundu.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezinde gerçekleştirilen immün plazma bağışına Hastane Başhekim Yardımcısı, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. Hematoloji-Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, Çocuk Hematoloji BD. Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Ünal, Kan Merkezi Sorumlusu Biyolog Mehmet Yay ile bağışta bulunan Prof. İsmail Kayar ve eşi Nilhan Kayar katıldı.

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Musa Karakükçü, immün plazma bağışında bulunan Prof. Dr. İsmail Kayar’a ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederek, başka hastalara da şifa olmasını temenni etti.    

İmmün plazma bağışçısı Prof. Dr. İsmail Kayar, “Covid-19 salgının bir an önce atlatılmasını Allahtan diliyorum. Bu hasbel kader bizim başımıza geldi ve şükür sağlıkla atlattık, üstesinden gelebildik. Bunun kan bağışı için bir fırsat olduğunu, bu hastalığı yenerek şifa bulan insanlar için bir vazife olduğunu, küçük bir katkıda bulunmak bakımından çok yararlı olacağını düşünerek çağrıya uydum ve kan bağışında bulundum. Usulünce ne kadar vermek mümkünse o kadar da vermeye devam edeceğim. Ben iyileşip şifa bulan tüm hastalarımızı sağlıklarına kavuştuktan sonra kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Çok nezih ve steril bir ortamda ilgiyle alakayla sağ olsunlar alıyorlar ve bunu yaygınlaştırmak lazım, şifa bekleyen yoğun bakımdaki hastalar için destek olmak lazım, bunun iyileşenler için bir vazife olduğunu düşünüyorum. İlgi ve alakanız için hepinize çok teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum. Sağlık personelinin yoğun tehlike altında olduğunu görüyoruz, çok kıymetli doktorlardan, sağlık personelinden maalesef kaybettiklerimiz var, kaybettiklerimizin yakınlarına başsağlığı, görevdekilere de başarılar diliyorum. Allah muvaffak etsin” diye konuştu.  

Hastaneler Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Musa Karakürkçü, İmmün plazma bağışında bulunan Prof. Dr. İsmail Kayar’a Erciyes Üniversitesi Hastaneleri’nin logolu kupasını hediye etti.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.