Yeni bakanlar, TBMM'de yemin etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni bakanlar, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüye çıkarak tek tek yemin etti. Bakanların yeminleri, diğer vekiller tarafından alkışlarla karşılandı.

Yeni bakanlar, TBMM'de yemin etti
07 Haziran 2023 Çarşamba 15:32

Cumartesi akşamı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni Kabine üyeleri açıklandı. Bugün TBMM Genel Kurulu'nda vekil olan eski bakanlar yemin etti, ardından da yeni bakanlar kürsüye çıktı.

VEKİLLER TARAFINDAN ALKIŞLANDILAR

Saat 14.00'te başlayan törende; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Adalet Bakanı Yılmaz TunçAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan BayraktarGençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşekİçişleri Bakanı Ali YerlikayaKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ErsoyMilli Eğitim Bakanı Yusuf TekinMilli Savunma Bakanı Yaşar GülerSağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Sanayii ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır yemin etti. Bakanların yemin metinleri, vekiller tarafından alkışlarla karşılandı.


Etiketler; #tbmm

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.