Sıkıntıları Meclise Taşımaya Devam Ediyor

Kayseri’de, D815 kodlu Kayseri-Kahramanmaraş kara yolunun Sarız Yedioluk Mahallesi girişindeki kavşakta projede olmasına rağmen alt geçit yapılmadığının vatandaşlar tarafından ilettiğini belirten MHP’li Milletvekili İsmail Özdemir, konuyu meclis gündemine taşıdı.

Sıkıntıları Meclise Taşımaya Devam Ediyor
04 Kasım 2019 Pazartesi 17:11

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle Meclis Başkanlığı’na verdiği yazılı soru önergesinde, vatandaşların ifadesine göre kavşağın bu haliyle çok tehlikeli olduğu ve her an kaza yaşanabileceği konusunda endişe içerisinde bulunduklarını belirten Özdemir şu soruları yöneltti, “Kayseri-Kahramanmaraş kara yolunun Sarız Yedioluk Mahallesi girişindeki kavşağın projesinde alt geçit bulunmakta mıdır? Projede bulunmakta ise alt geçit hangi gerekçelerle yapılmamıştır? İhale şartnamesinde anılan yerde alt geçit bulunmakta mıdır? Bulunmakta ise hangi gerekçelerle ve kimler tarafından kabul işlemleri yapılmış ve onay verilmiştir?”

 İsmail Özdemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a şu soruları da yöneltti ve cevap istedi:

“Mahalle sakinlerinde yoğun ve haklı isteklerine de cevap vermek amacıyla anılan yerde alt geçit yapılması konusunda bir çalışma yapılacak mıdır? Yapılacaksa ne zaman tamamlanması planlanmaktadır? Anılan kara yolunun geçtiğimiz yıllarda yenilenmesi aşamasında alt geçit niçin yapılmamıştır? Bu durum mahalle sakinleri ile paylaşılmış mıdır?”

(Haber: Ramazan KARAKUŞ)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.