Palancıoğlu'ndan emlak vergisi uyarısı

Palancıoğlu'ndan emlak vergisi uyarısı
03 Kasım 2019 Pazar 15:52

Çevre temizlik vergileri ile temizliğe yatırım ve hizmet

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi parklarına ve yaya yollarına kullanılmak üzere vakumlu yol süpürme aracı satın alındığını söyledi.

Melikgazi ilçesinin 58 mahallesi bulunduğunu ve çok geniş bir alanda hizmet verdiklerini hatırlatan Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, özellikle şehir merkezi yani çarşı bölgesinde vakumlu yol süpürme aracına ihtiyaç duyulduğunu ve bu nedenle satın alındığını belirtti. Çarşı merkezinde temiz çevreye büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Dr. Palancıoğlu, konu ile ilgili şunları kaydetti:

"Kayseri’nin alış veriş merkezi ve ticaretin kalbi Melikgazi ilçesinde atıyor. Gündüz çarşı bölgesinin daha kısa sürede daha etkin ve verimli bir temizlik yapması adına, vakumlu yol süpürme aracı satın almak için ihale yapıldı. Şasi kamyon üzerine monteli vakumlu yol süpürme aracına monteli 18 tonluk, 6-8 metreküp çöp hazneli olup TSE belgelidir. Bu araç çevre temizlik vergileri ile satın alındı. Vatandaşlardan toplanan vergiler yine vatandaşımıza hizmet olarak geri döndü. Çevre ve halk sağlığına büyük önem verdiğimizi bir kez daha çalışmalarımız ile ortaya koyuyoruz.”

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, emlak vergisi ikinci taksit ödemelerinin 1 ile 30 Kasım 2019 tarihleri arasında yatırılacağını hatırlattı. Belediye yatırım ve hizmetlerin temelini vergilerin oluşturduğunu belirten Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, özellikle ilçe sınırları içerisinde tarla, arsa ve evleri bulunan mükelleflerin ödemiş olduğu vergilerin yine hizmet olarak kendilerine geri yansıdığını kaydetti.

Kredi kartı ve internet üzerinden vergi ödemeyi başlatarak yeni bir hizmet anlayışı ile hizmet kalitesini artırdıklarını hatırlatan Dr. Mustafa Palancıoğlu “Melikgazi‘de vergi ödeme de sorun olmamaktadır. Çünkü ilçemizde hizmeti ve yatırımları gören vatandaşlarımız vergisini ödemektedir. Vergisini zamanında ödeyen vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Yatırılan her kuruş vergi vatandaşlara hizmet olarak geri dönecek.

(Haber: Samed Aydın Sun)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.