Kazım Yücel'den, emlak, çevre temizlik, reklam ve işyeri açma vergileri için öneri

Kazım Yücel'den, emlak, çevre temizlik, reklam ve işyeri açma vergileri için öneri
12 Nisan 2020 Pazar 16:42

İYİ Parti  Büyükşehir Belediye Meclisi  grup başkan vekili  Kazım Yücel, emlak, çevre temizlik, reklam ve işyeri açma vergilerinin bu dönem için ya kaldırılmasını ya da ötelenmesini önerdi. Yücel, bu konuda şunları söyledi.

"Şu aylarda evde otur, dışarı çıkma diye duyuru yapan hem hükumet hemde belediyeler şunuda bilmeliki işyeri açmayan vatandaşlarından emlak vergisi, reklam vergisi ve işyeri açma gibi vergilerde mayıs 2020 taksitlerini ya hiç almamalı veya kasim 2020 de tek seferde tahsil edecegini bir genelge ile kanunlaştırmali !!

Haftalardır işyerleri kapalı olan esnaf ve sanatkarlarımızın ihtimaldirki dahada haftalarca kapalı olacagınıda göz önune alacak olursak, birikmiş kredi, çek, senet ve ödemelerinide düşünerek ticaret ve esnaf odalarının üyelerininde desteklerini beklemekteyiz.
Kayseri IYİ PARTI BŞB. GRUP BŞK. V. olarak tüm degerli meclis üyelerimizle birlikte öncelikle belediyelerimizden talep ediyoruz. Talebimizin Belediye Bsk. ları tarafindan hükümete intikal ettirilmesi yönündeki çalışmalarıda kamuoyu ile paylaşmalarinı bekliyoruz.

Kıymetlı hemşehrilerimiz, bu önergemize biz sahibiz, sizde sahip çıkarsanız, bu vergiler kaldırilabilir veya ötelenebilir.. Duyuru ve müracaatı biz yaptık, sizde sahip çıkın.' (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.