Kazım Yücel: Bütün öğrencilere burs verin

Kazım Yücel: Bütün öğrencilere burs verin
21 Şubat 2021 Pazar 14:34

İYİ Partili Kazım Yücel, velilere yapılacak olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvurularını hatırlattı. Yücel, Milli Eğitim Bakanlığı’na da çağrı yaparak, “Şartları uyarak bu sınava giren bütün öğrencilerimize aldığı puana göre burs verilsin. Pandemi sürecinde esnafı unuttunuz, bari öğrencileri unutmayın” dedi.


  İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı için müracaatların 8 Şubat tarihinde başladığını ve 26 Şubat’ta sona ereceğini hatırlattı.
 

  Bursluluk sınavı ve burs verilecek öğrenci sayısı ile ilgili de Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümete çağrıda bulunan Yücel, “Pandemi nedeniyle böylesi sıkıntılı bir dönemde çocuklarımıza sahip çıkmak, ailelerimizin çocuklarının eğitimine katkı sunmaları adına bursluluk sınavında bir değişikliğe gidelim. Sınava giren bütün öğrencilerimize aldıkları puanlara göre belirlenecek maddi destekler verelim. Pandemi sürecinde 'Nefes alamayan' esnafı zaten unuttuk. Bari öğrencilerimizi bu desteklerden mahrum etmeyelim” ifadelerini kullandı.
 

  İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı başvuruları 26 Şubat 2021 Cuma günü sona erecek. Bursluluk Sınavı ise 25 Nisan 2021 tarihinde yapılacak.
 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.