İYİ Partili meclis üyesinden AKP’ye eleştiri
![İYİ Partili meclis üyesinden AKP’ye eleştiri](https://www.kayseristarhaber.com.tr/images/haberler/2020/09/iyi_partili_meclis_uyesinden_akpye_elestiri_h10049_f9a2c.jpg)
İyi Parti Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Apaydın Ak Partili yerel yöneticilerin icraatlarını eleştirerek “AKP’nin kayırmacı ve israf ekonomisi” adı altında eleştirilerini sıraladı.
Meclis üyesi Necmettin apaydın şu eleştirilerde bulundu;
* “Büyükşehir belediyesince yapılan ballı villa parsellerinin, sadece belediyede üst düzey yöneticiler ve yandaşlara ucuz bir şekilde satılıp, belediyenin zarara uğratılması
* Erkilet’ten geçen devlet demiryollarının yapılmasından 8 yıl geçmesine rağmen atıl bir vaziyette beklemektedir. Oysaki bu maliyete 10 adet orta ölçekli fabrika yapılır, binlerce işçi çalıştırılarak evlerine ekmek götürmeleri sağlanırdı.
* Yine şehir içinden giden devlet demiryolundan Sarıoğlan/Yeşilhisar arasına elektrikli tren gidecek diye mevcut hatlara elektrik tesisatı yapıldı, o da aynı şekilde 6 yıldır atıl vaziyette duruyor. Aynı maliyet ile en az 3-4 adet orta ölçekli fabrika yapılır, yüzlerce işçi çalışır ve evine ekmek götürürdü.
* Kayseri-Ankara karayolunda son 4 yıldır boğaz köprüyü ve 50 km ilerde himmet dedeyi yapa yıka Türk milletinin alın terini daha ne kadar orda israf edeceğiz.
* Hükümet pandemi dolayısıyla su ve şehir içi ulaşımda KDV’yi %18 den %8 e indirdi. Ama Kayseri Büyükşehir Belediyesi hala %18 uygulayarak fakiri fukarayı gözetmiyor.
* Şehrimizin kulübü Kayserispor Kayseri’de yaşayan insanlara hitap etmek yerine AKP parti kongreleri gibi kendilerinden başkasını yok sayıyorlar, sonrada Kayserispor’a neden sahip çıkılmadığını soruyorlar. Sizin anlayışınız yüzünden.”
Haber Merkezi
İlgili Galeriler