İYİ Partili meclis üyesinden AKP’ye eleştiri

İYİ Partili meclis üyesinden AKP’ye eleştiri
01 Eylül 2020 Salı 14:48

   İyi Parti Melikgazi Belediyesi Meclis Üyesi Necmettin Apaydın Ak Partili yerel yöneticilerin icraatlarını eleştirerek “AKP’nin kayırmacı ve israf ekonomisi” adı altında eleştirilerini sıraladı.
   Meclis üyesi Necmettin apaydın şu eleştirilerde bulundu;
* “Büyükşehir belediyesince yapılan ballı villa parsellerinin, sadece belediyede üst düzey yöneticiler ve yandaşlara ucuz bir şekilde satılıp, belediyenin zarara uğratılması
* Erkilet’ten geçen devlet demiryollarının yapılmasından 8 yıl geçmesine rağmen atıl bir vaziyette beklemektedir. Oysaki bu maliyete 10 adet orta ölçekli fabrika yapılır, binlerce işçi çalıştırılarak evlerine ekmek götürmeleri sağlanırdı.
*  Yine şehir içinden giden devlet demiryolundan Sarıoğlan/Yeşilhisar arasına elektrikli tren gidecek diye mevcut hatlara elektrik tesisatı yapıldı, o da aynı şekilde 6 yıldır atıl vaziyette duruyor. Aynı maliyet ile en az 3-4 adet orta ölçekli fabrika yapılır, yüzlerce işçi çalışır ve evine ekmek götürürdü.
* Kayseri-Ankara karayolunda son 4 yıldır boğaz köprüyü ve 50 km ilerde himmet dedeyi yapa yıka Türk milletinin alın terini daha ne kadar orda israf edeceğiz.
* Hükümet pandemi dolayısıyla su ve şehir içi ulaşımda KDV’yi %18 den %8 e indirdi. Ama Kayseri Büyükşehir Belediyesi hala %18 uygulayarak fakiri fukarayı gözetmiyor.
* Şehrimizin kulübü Kayserispor Kayseri’de yaşayan insanlara hitap etmek yerine AKP parti kongreleri gibi kendilerinden başkasını yok sayıyorlar, sonrada Kayserispor’a neden sahip çıkılmadığını soruyorlar. Sizin anlayışınız yüzünden.”
   Haber Merkezi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.