“Gönül belediyeciliği’ kılıfıyla nesillerimizin geleceği ipotek altına alınıyor”

“Gönül belediyeciliği’ kılıfıyla nesillerimizin geleceği ipotek altına alınıyor”
03 Eylül 2020 Perşembe 13:30

   Saadet Partisi(SP) İl Başkanı Baki Coşkun Büyükşehir Belediyesi’nin borçları konusunda şeffaf olması gerektiğini söyledi. “Kayseri yönetilemiyor ve ‘gönül belediyeciliği’ kılıfıyla nesillerimizin geleceği ipotek altına alınıyor” diyen Coşkun “Devamlı borçlanarak ve belediyeye ait varlıkları satarak hizmet yapmak yerine her projenin kendi kaynağını da oluşturarak yapılması gerekir” dedi.


     Baki Coşkun açıklamasında şunlara yer verdi; “Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Mustafa Çelik’in açıklamaları bir kez daha göstermiştir ki; Kayseri yönetilemiyor ve “gönül belediyeciliği” kılıfıyla nesillerimizin geleceği ipotek altına alınıyor. Mustafa Çelik’in söylediklerinin üzeri kapatılmaması gerekir. Sadece belediye değil belediyenin şirketlerinin borçlarının ne kadar olduğunu da halkımızın doğru biçimde bilme zorunluluğu vardır. Mehmet Özhaseki’nin kendi döneminden kalan 1.493.000.000 TL borç yükünün sebebini açıklaması gerekmektedir. Her yıl 100 milyon liradan fazla borç faizi ödeyerek şehre nasıl hizmet edilebilir? Şehrimizin bu borcun altından kalkması için belediyenin nasıl bir planlaması vardır? Gerek eski başkanlardan Mehmet Özhaseki’nin gerekse şimdiki başkan Memduh Büyükkılıç’ın kamuoyunu bu konuda aydınlatması gerekmektedir” dedi.
  
“KAYSERİ YÖNETİLEMİYOR”


   Saadet Partisi İl Başkanı Baki Coşkun, “Kayseri halkı hizmet bekliyor. Oysa biriken paralar bankalara akıyor. Banka musluğunu kapatıp halka hizmet musluğunu açmamız gerekiyor. Güzel hizmetleri alkışlarken kötü işleri görmezden gelemeyiz dedi. Maalesef Bir kesim parasına para katarken belediye zararına zarar eklemeye devam ediyor. Bu gibi yanlışlar son bulmadıkça belediyede hatalar zinciri devam edecektir. Bundan kurtuluş ise dirayet, feraset, iyi niyet ve şeffaflık ile mümkün görünmektedir. Yanlışta ısrar ile ‘Gönül Belediyeciliği’ olmaz” ifadelerini kullandı.
   Haber Merkezi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.