Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın Mitinginde açıklamalarda bulunuyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen mitingde açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aydın Mitinginde açıklamalarda bulunuyor
09 Mayıs 2023 Salı 16:28

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Aydın, 14 Mayıs'ta sandıkları patlatmaya var mısın? Bunlara gereken dersi vermeye hazır mısın? Durmak yok yola devam. Efeler, yiğitler diyarı Aydın, seni yürekten selamlıyorum Aydın. Sen ki tarihçilerin seyyahların güzelliğini öve öve bitiremediği Aydın'sın. Sen ki Menteşe Bey'in, Aydınoğlulları'nın yurt yaptığı Aydın'sın. Bugün bir kez daha seni yürekten selamlıyorum Aydın.

EVLATLARIMIZIN GELECEĞİ ADINA ÖNEMLİ BİR KARAR VERECEKSİNİZ

14 Mayıs'tan zaferle çıkmamız gerekiyor. Sandıkları patlatıyor muyuz? Birilerini de sandığa gömüyor muyuz? Sizin bu aşkınız bu işin bittiğini haber veriyor. Pazar günü kendimizle birlikte evlatlarımızın da geleceği adına önemli bir karar vereceksiniz.

BİZ AİLENİN KUTSALLIĞINA İNANIYORUZ

Bu CHP LGBT'ci mi? İYİ Parti LGBT'ci mi? HDP LGBT'ci mi?... AK Parti'ye, MHP'ye LGBT girebilir mi? Cumhur İttifakı'na LGTB girebilir mi? Hayır. Çünkü biz ailenin kutsallığına inanıyoruz.

BUNLARDAN ÜLKEYE FAYDA OLUR MU?

Bay Bay Kemal torununu SGK'ya kaydediyor. Ya bunlar hırsız. Bunlardan bu ülkeye fayda olur mu? Seçimde oy kullanamamak dahil her türlü skandalın olduğu defolu bir şahsa yetki verir miyiz?

Aydın'daki Kürt kardeşlerime de sesleniyorum. Bunların bu haline görüp de CHP'ye İP'e oy verebilir misiniz? Bay bay Kemal Selo'yu çıkartacağız diyor. Bu ne millidir, ne de yerlidir. 

AİLEMİZİ ASLA BUNLARA YEDİRMEYİZ

Bu CHP, LGBT'ci, bu İyi Parti LGBT'ci, HDP LGBT'ci, diğer yavrucukları söylemeye gerek var mı? İstanbul, Ankara büyükşehir belediyecileri, onların belediye başkanları zaten LGBT'cilerin en büyük finansörü. Peki AK Parti'ye LGBT girebilir mi? MHP'ye LGBT girebilir mi? Cumhur İttifakı'na girebilir mi? Çünkü biz ailenin kutsallığına inanıyoruz. Ailemizi asla bunlara yedirmeyiz. Onun için çok çalışacağız.

YA ESER SİYASİ YA YIKIM SİYASETİ

Oyumuzu ya eser siyasetinden, ülkeye ve millete hizmet siyasetinden ya da yıkım siyasetinden, takoz siyasetinden yana kullanacağız. Teveccühümüzü ya 21 yıldır ülkemizi her alanda başarıdan başarıya koşturmuş tecrübeli kadrolara vereceğiz ya da geçmişinde SSK'yi batırmak, seçimde oy kullanamamak dahil her türlü skandalın olduğu defolu bir şahsa yetki verir miyiz? Ya ülkemiz ekonomisini kendi kaynaklarımızla güçlendirmeye, büyütmeye devam edeceğiz ya da Londra tefecilerinin, IMF'in komiserlerinin ekonomimize çökmesine rıza göstereceğiz. Bunları kabul edebilir miyiz?

BUNLAR TEFECİ

Bakın başbakan olduğum dönemde Davos'tayız. O zaman bu bebecan yanımda. Beraber oradayız. IMF'in başkanı diyor ki, bize bazı şeylerde müdahale ediyorlar. Kendisine dedim ki, "Sayın başkan sen paranı alıyor musun? Alıyorum… Ama sen Türkiye'yi idare edemezsin. Ben başbakanım Türkiye'yi ben idare ederim, müdahale edemezsin." Baktım bu bebecanın yanakları kızarıp bozarmaya başladı. 2013'e kadar IMF'e borçlarımızı ödedik. 2013'te hadi gari artık dedik, gönderdik. Artık IMF'le bizim ilişkimiz kalmadı. Ama bu CHP ne diyor? IMF'ten borç alın da biraz rahatlayalım. Gerek yok dedik, biz bize yeteriz. O gün bu gün 10 sene geçti. Biz IMF'ten bir kuruş almadık. Ama bunlar Londra tefecilerinden 300 milyar dolar alacağını söylüyor. Ya bunlar tefeci, bunlar esrar, eroin kaçakçısı, bunlardan size yar olmaz. Bununla benim halkımı kandırmaya çalışıyorlar. İşte Pazar günü bunlara dersi vermeye hazır mıyız? Bizim bunlara ihtiyacımız yok.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.