CHP’LİLER SAĞLIK ÖRGÜTLERİNİ GEZDİ        

CHP’LİLER SAĞLIK ÖRGÜTLERİNİ GEZDİ        
01 Eylül 2020 Salı 13:52

  CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer sağlık örgütleri ve sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.  Salgının etkilerinin giderek arttığını belirterek vatandaşları uyaran CHP’liler hasta bakıcısından başhekimine kadar tüm sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile görev yaptığını belirtiler. CHP Milletvekili Çetin Arık, “Üzülerek gözlemliyoruz ki önlem alınmazsa doktorlar hastalar arasında tercih yapmak zorunda kalacak” diye konuştu.
   CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık sağlık örgütleri ve sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular. CHP’liler Kayseri Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Mehmet İlhan Şahin, Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Sağlık Ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Eşref Bolat, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İlhami Çelik ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Haluk Kutay Taşdemir’i ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.
   Ziyaretler sonrasında değerlendirmelerde bulunan CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, ekonomik nedenle kısıtlamaların kalkmasının ardından salgının hızla yayıldığına dikkat çekerek, “Maalesef sağlık çalışanlarının tüm çaba ve gayretlerine rağmen salgınla mücadelede kontrolü kaybetme noktasına doğru ilerliyoruz. Belki yetkililer panik havası yaratmamak için gerçek rakamları açıklamıyor ama gerçek rakamların açıklanmaması da olayın ciddiyetinin anlaşılmasını engelliyor. Bugün salgının yayılma hızı, hastanelerimizdeki doluluk bazı kısıtlamaların kaçınılmaz olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

    SAĞLIK ÇALIŞANININ CEPHEDEKİ ASKERDEN FARKI YOK
   Kendisi de doktor olan CHP Milletvekili Çetin Arık da sağlık çalışanlarının tüm haksızlık ve yanlış uygulamalara rağmen salgınla mücadelede canla başla görev yaptığını belirterek, “Virüs kaptığı zaman öleceğini bile bile insanların hayatını kurtarmak için canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının vatan savunması için cephede mücadele eden Mehmetçikten farkı yok. Bunun için salgın bir meslek hastalığı sayılmalı ayrıca salgın nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları şehit sayılmalıdır” dedi.
   “İTALYA GİBİ İSPANYA GİBİ OLMAYALIM”
   Salgının hızla yayıldığını ve sonbaharla birlikte vaka sayıların daha da artmasının beklendiğini ifade eden Arık açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Vaka ve ölüm sayılarının açıklanandan çok daha fazla olduğunu biliyoruz.Ancak gerekli tedbirler alınmaz ise hekimlerimiz İtalya’da, İspanya’da örneklerini gördüğümüz, kabullenmekte zorlandığımız acı bir tablo ile karşı karşıya kalacak hastalar arasında tercih yapmak zorluğuyla karşı karşıya kalacak. Bunun için bir an önce ciddi tedbirlerin alınması gerekiyor. Aylardır destansı bir şekilde mücadele eden sağlık çalışanlarımız artık tükenmek üzere. Onların moral ve motivasyonunu yükseltmemiz gerekiyor. Kendini insanların hayatını kurtarmaya adayan bu fedakar insanların özlük hakları ivedilikle iyileştirilmeli ve bu yapılırken de sağlık çalışanları arasında ayrım yapılmamalıdır.”
   Haber Merkezi


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.