Ataş ve Yücel: Emlak, çevre temizlik ve reklam vergileri hiç alınmasın, TOKİ ödemeleri ertelensin

Ataş ve Yücel: Emlak, çevre temizlik ve reklam vergileri hiç alınmasın, TOKİ ödemeleri ertelensin
16 Nisan 2020 Perşembe 17:44

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ: EMLAK VERGİSİ VE TOKİ ÖDEMELERİ FAİZSİZ ERTELENMELİ

VATANDAŞLARIMIZ GEÇİM SIKINTISI YAŞIYOR VE YARDIM BEKLİYOR

SOSYAL DEVLETİN GEREĞİ YAPILMALI

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Coronavirüs nedeniyle vatandaşların ekonomik sıkıntılarla da karşı karşıya kaldıklarını belirterek, emlak vergisi ve TOKİ ödemelerinin faizsiz olarak ertelenmesini önerdi. “Vatandaş Devletten yardım bekliyor” diyen Ataş, “Sosyal Devletin gereği budur” diye konuştu.

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor. Toplumun farklı kesimlerinin yaşadıkları  sıkıntıları Meclis gündemine taşıyan ve aynı zamanda Bakanlara yönelik de soru önergeleri ile çözüm için mücadele eden Ataş, bu kez de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un cevaplandırması istemiyle soru önergesi hazırladı.

EMLAK VERGİSİ VE TOKİ ÖDEMELERİ FAİZSİZ ERTELENMELİ

Yeni tip Coronavirüs salgını nedeniyle vatandaşların ekonomik anlamda olumsuz  etkilendiğini kaydeden Milletvekili Ataş, “Vatandaşlarımız geçim sıkıntısı yaşamaktadır ve devletten yardım beklemektedir” dedi ve emlak vergisi ve TOKİ ödemelerinin ertelenmesi gerektiğini belirtti. Ataş, “Emlak vergisi ilk taksit ödemeleri Mart ve Mayıs ayları arasında yapılmaktadır. 1 Mart'ta başlayan vergi dönemi, 31 Mayıs'ta sona erecektir. Vergide ikinci taksit ödemeleri ise Kasım ayı içerisinde yapılacaktır. Koronovirüs nedeniyle birçok işyeri işlerine ara vermiş, vatandaşlarımız ekonomik olarak güçlükler yaşamaya başlamıştır. Yine TOKİ’de oturan dar gelirli vatandaşlarımızın ödediği konut ödemeleri gibi konularda birçok vatandaşımızı zor durumda bırakmaktadır. Anayasamızda bulunan ‘Sosyal Devlet’ ilkesi gereği bu ödemelerin ileriki bir tarihe faizsiz olarak ertelenmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

BAKANLIĞIN DAR GELİRLİ VATANDAŞLAR İÇİN BİR ÇALIŞMASI VAR MI?

Ataş, Bakan Kurum’a vatandaşın yaşadığı sorunlara yönelik olarak da şu soruları yöneltti ve cevap istedi, “Son ödeme günü yaklaşan emlak vergisini ileriki bir tarihe faizsiz olarak ertelenmesi konusunda bir çalışmanız bulunmakta mıdır? Dar gelirli vatandaşlarımızın oturduğu TOKİ konutlarının ödemelerinin yine faizsiz olarak ertelenmesi noktasında Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?” 

Kazım Yücel'de bu konuda şunları söyledi

İYİ Parti  Büyükşehir belediyesi meclis grup başkan vekili  Kazım Yücel, milletvekili Dursun Ataş'a teşekkür ederken, Emlak, çevre temizlik ve reklam vergileri hiç alınmamasını önerdi, şunları söyledi.

Evde oturun, esnaflarımız ve sanatkarlarımız işyerlerini açmasın diye ikaz ettiğimiz hemşehrilerimizin
Emlak, çevre temizlik ve reklam vergilerini belediyeler mayıs ayında tahsil etmesin, hatta hiç tahsil etmesin !!
İYİ Parti teşkilatımızın ve meclis üyelerimizin bu sesine yine İYİ Parti Kayseri milletvekilimiz sayın Dursun Ataş beyden önerge hazırlığı yapıldı ve içerik daha da genişletilerek, önergeye dönüştürüldü,
Emlak, çevre temizlik reklam vergileri, öğrenci kredileri ve bu hafta ödemesi gelen TOKİ borçlularına faizsiz erteleme önergesi hazırlandı...
Bu önergeyi İYİ Partili Milletvekili Dursun Ataş beyin vereceği anda, AKP zekice davranıp torba yasanın içerisine dahil etmiştir.
Biz Kayseri'den ses olduk, Kayseri İYİ Parti vekilimiz mecliste takipçisi oldu,
Sonuçta halkımıza faydalı bir konuda biz amacımıza Kayseri Millet Vekilimiz Dursun Ataş beyle ulaştık.
Tüm emlak, çevre temizlik, reklam vergisi, öğrenci kredileri ve TOKİ üyeleri adına Şükranlarımızı sunarız. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.