ATAMAN:   “ÜÇ BAŞKAN ARASINDAKİ POLEMİĞE BİZİ MEZE YAPMANIZA İZİN VERMEYİZ”

 ATAMAN:   “ÜÇ BAŞKAN ARASINDAKİ POLEMİĞE BİZİ MEZE YAPMANIZA İZİN VERMEYİZ”
31 Ağustos 2020 Pazartesi 18:37

 *** İyi Parti İl Başkanı Sebati Ataman yazılı bir açıklama yaparak Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Çelik ile Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç arasındaki borç mevzusuna partilerini karıştırmamalarını söyledi. Ataman; “Sizler yıllardır bu belediyeleri yöneten AKP’nin halef, selef belediye başkanlarısınız. Sizin, sizden önceki belediye başkanının ve sizden sonraki başkanın arasındaki polemiğe bizleri meze yapmanıza asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz de”
  *** Çelik’e seslenen Ataman; “Size bir kez daha bizim şahıslar ile işimiz olmadığını hatırlatırken unutmayınız ki; yıllardır senaryoyu yazan da, filmi çeken de, başrolde oynayan da, figüranda sizlersiniz, aranızda ki, kısır çekişmeye bizleri alet edemezsiniz. İYİ Parti’yi ve onun meclisteki temsilcisi olan ve hemşerilerimizin daima takdirini kazanmış meclis üyelerimizi  “figüranlık, piyonluk” ile suçlamalarınızı asla kabul etmiyor ve sizi kınıyoruz...”


   İyi Parti İl Başkanı Sebati Ataman yazılı açıklamasında şunlara yer verdi; “Büyükşehir Belediye eski Başkanı Mustafa Çelik, İYİ Parti Büyükşehir Meclis Grup Başkan Vekili Kazım Yücel’in bir yerel televizyon kanalında belediyelerimizin borcu konusunda sorulan bir soruya, Çelik’in de açıklamalarında belirttiği gibi, doğru bir yaklaşımla belediyelerimizin borç batağı içerisinde olduğunu açıkça dile getirmiştir. Çelik’in bilmesi gerekir ki, yıllardır yönettiğiniz belediyelerin borç batağında olmasının sorumlusu, 31 Mart seçimleri ile belediye meclisine giren,  ne İYİ Parti’dir ne de İYİ Parti’nin mecliste temsilcisi olan Meclis Üyeleridir. Sizler, yıllardır bu belediyeleri yöneten AKP’nin halef, selef belediye başkanlarısınız. Sizin, sizden önceki belediye başkanının ve sizden sonraki başkanın arasındaki polemiğe bizleri meze yapmanıza asla müsaade etmeyiz ve etmeyeceğiz de. Sizlerden, İncesu Belediye Başkanınızın belediye başkanlığı seçimleri sonrasında daha önceki AKP’li belediye başkanınızın borca batık belediye devraldığını, televizyon ekranlarında ve ilçe billboardlarında ilan ettiği gibi, şeffaf belediyecilik anlayışının oluşması adına siz ve sizden sonraki başkanında belediyelerimizin borçlarını göreve geldiğiniz de kamuoyuna açıklamanızı beklerdik. Çelik, siz neden göreve geldiğinizde devraldığınız borçları şeffaf bir şekilde dile getirmeniz de sustunuz ya da neden şimdi dile getiriyorsunuz. Bizim şahıslar ile işimiz olmaz, İYİ Partinin meclisteki sözcüleri olan Meclis üyelerimizi “figüran ve piyonlukla” suçlayacağınıza, görevinizin başındayken, döneminizde açıklamalar yapsaydınız. Biz İYİ Parti teşkilatları ve organları olarak, gündemi değiştiren değil, gündemi yakından talip eden bir muhalefet duruşu ile yolumuza devam edeceğiz. Ne ballı parsellere ne de kamu yararına olmayan işlere müsaade edeceğiz.  Toptan hayırcı ve toptan evetçi olmadık, olmayacağız. Hemşerilerimizin, şehrimizin, kamunun menfaatleri doğrultusunda mücadelemize devam ederken, hemşerilerimizin de sesi olmaya her platformda devam edeceğiz. Çelik, size bir kez daha bizim şahıslar ile işimiz olmadığını hatırlatırken; Unutmayınız ki; yıllardır senaryoyu yazan da, filmi çeken de, başrolde oynayan da, figüranda sizlersiniz, aranızda ki, kısır çekişmeye bizleri alet edemezsiniz. İYİ Parti’yi ve onun meclisteki temsilcisi olan ve hemşehrilerimizin daima takdirini kazanmış meclis üyelerimizi  “figüranlık, piyonluk” ile suçlamalarınızı asla kabul etmiyor ve sizi kınıyoruz...”
   Haber Merkezi

                                                                                 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.