Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan: Evvelisi gün çıktık, yüzde 16’lardayız

Zafer Partisi’nin öncülük yaptığı Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, adaylığının açıklanmasından iki gün sonra yaptığı açıklamada oy oranlarının yüzde 16’larda göründüğünü söyledi.

Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan: Evvelisi gün çıktık, yüzde 16’lardayız
14 Mart 2023 Salı 15:44

Ata İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, oy oranlarının yüzde 16’larda olduğunu iddia etti, cumhurbaşkanlığı seçimleri içini, “İkinci tura kalacağımızı düşünüyorum” dedi.

Zafer Partisi, Adalet Partisi, Ülkem Partisi ve Türkiye İttifakı Partisi’nin oluşturduğu Ata İttifakı, 11 Mart’ta yapıkları açıklama ile cumhurbaşkanı adaylarının eski MHP Milletvekili Sinan Oğan olduğunu duyurmuştu. Açıklamanın hemen ardından, Doğru Parti, ittifaktan ayrıldığını duyurmuştu.

“AYAĞA YERE BASAN BİR SİYASETÇİYİM”

İttifakın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, adının açıklanmasından iki gün sonra (dün), HaberTürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programına konuk oldu.

İkinci tura Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun kalması durumunda nasıl tavır alacakları sorusuna yanıt veren Oğan, “Sayın Kılıçdaroğlu yüzde 20 ile başladı. Şimdi yüzde 40'larda. Biz evvelsi gün çıktık, şu anda yüzde 16'larda gözüküyoruz” iddiasında bulundu. Oğan, “Bizim verilerimiz, dayandığımız seçmen kitlesi tabanının vatansever, Atatürkçü, Türk milliyetçisi olduğunu, HÜDA PAR ve HDP arasında kalmak istemeyen kitleyi hesaba katınız. Ayağa yere basan siyasetçiyim” dedi.

Sözlerinin devamında Cumhur İttifakı'na HÜDAPAR, Millet İttifakı'na ise HDP üzerinden yüklenen Oğan, "Kazanacağımızı, ikinci tura kalacağımızı düşünüyorum” dedi. Oğan, “Kalamadığımız takdirde bakacağız. HDP'nin, HÜDA PAR'ın kimi esir aldığına bakacağız. Hayat felsefemize kim cevap veriyorsa oturup onu konuşacağız. Temel felsefemiz bu ülkenin birliği bütünlüğüdür. Türkiye'nin gerçek sigortasının ne demek olduğunu hep beraber göreceğiz inşallah" diye konuştu.

“DERSİM DİYEN BİRİNDEN ZAFER PARTİSİ HAZETMEZ”

Oğan, aday belirlemenin hemen öncesinde Ata İttifakı ile yollarını ayıran Muharrem İnce hakkında ise şöyle konuştu:

Bizim Muharrem İnce'nin hareketiyle benzerliğimiz yok. Biz Ümit hocamla beraber ta ASAM'ın başkanı iken beraber çalışıyorduk. İkimiz de MHP milletvekiliyiz, genel başkan adayıyız. Biz bu işlere ilk başladığımızda Ümit Bey'le oturduk, bugünün adımlarını 6 ay önce konuştuk. Ondan sonra farklı gelişmeler oldu. Mansur Bey, Muharrem Bey meselesi konuştu. Çünkü maya tutmazdı. Mansur Bey aday olsaydı keşke. Biz aday olmayacağını biliyorduk. Muharrem Bey 'bana Türkçülükle de Kürtçülükle de gelmeyin' dedi. 'Dersim' diyen birinden Zafer Partisi hazzetmez. Bizim de Ata İttiakı olarak müzakere ettiğimiz birçok parti var. Muharrem Bey'le de müzakere yapılır. Belki ikna edilir. Muharrem Bey'le müzakereyi sadece cumhurbaşkanı boyutuyla düşünmemek lazım.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.