Türk Eczacılar Birliği: Artık sesimiz duyulsun istiyoruz

Türk Eczacılar Birliği: Artık sesimiz duyulsun istiyoruz
14 Nisan 2020 Salı 18:59

Türk Eczacılar Birliği, tüm escazılara test yapılmasını ve vcoronavirüse karşı  koruyucu ekipmanların biran önce verilmesini talep ederken 'artık sesimiz duyulsun istiyoruz' dedi ve şu görüşlere yer verildi.

COVID-19 mücadelesi, her geçen gün ağırlaşan şartlarda devam ediyor. Bu süreçte sağlık çalışanları enfekte oluyor ve yaşamlarını yitiriyor. Mücadelenin ilk gününden bu yana ön safta mücadele eden eczacılarımız ve eczane çalışanlarımızın da hastalık ve vefat haberlerini alıyoruz. 

Bugün (13 Nisan 2020) itibariyle 4 eczacımızın hastanede tedavi gördüğünü, 12 eczacımızın evinde karantinada olduğunu; 3 eczane çalışanımızın hastanede tedavi gördüğünü, 25 eczane çalışanımızın ise evinde karantinada olduğunu biliyoruz. Bugüne dek yaşamını yitiren eczacı sayımız ise 4.

Açıkladığımız verilerin birer sayı değil birer can olduklarının bilincindeyiz. Hastalanıyor, ölüyor, koruyucu ekipmanlara ulaşmakta zorluk çekiyor, ekonomik sıkıntılar yaşıyor; yine de bir an olsun geride durmadan mücadelemize devam ediyoruz. Ancak tüm bunlara rağmen görmezden gelinmek, yok sayılmak istemiyoruz. Bu sebeple taleplerimizi bir kez daha yineliyor, bir an evel yerine getirilmesi için kamu otoritelerini göreve çağırıyoruz:

Tüm eczacılarımızın ve eczane çalışanlarımızın düzenli aralıklarla testten geçirilmesini istiyoruz.

Koruyucu ekipman temini konusunda acil yardım çağrısında bulunuyoruz.

Hükümet’in açıkladığı ekonomik paketlerde eczacılarımıza da yer verilmesini istiyoruz.(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.