Koca açıkladı: Koronada en riskli üç il: Kayseri, Konya, Malatya

Koca açıkladı: Koronada en riskli üç il: Kayseri, Konya, Malatya
14 Nisan 2020 Salı 19:51

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye'de vaka ve ölüm hızının azalmasının sonuç alınacağının en iyi işareti olduğunu, 81 ilde filyasyon  (saha)  çalışması yapıldığını, takibin en yüksek oranda sonuçlandığı ilin yüzde 99 ile Zonguldak, en düşük ilin ise yüzde 92 ile Şanlıurfa olduğunu, en riskli illerin ise Kayseri, Konya ve Malatya olduğunu belirterek, Dünya, Türkiye ve illerdeki  yayılma, vaka, ölüm oranlarını gösteren harita ile bilgileri paylaştı.

Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısının 1403'e, vaka sayısının ise 65 bin 111'e yükseldiğini, son 24 saatte 33 bin 70 test yapıldığını, 4 bin 62 yeni vaka tespit edildiğini, yine son 24 saatte 107 kişinin hayatını kaybettiğini, halen yoğun bakımda bin 809 kişinin yattığını, bunlardan bin 87'sinin solunum cihazına bağlı olduğunu, son 842 hasta ile iyileşenlerin sayısını da  4 bin 799 olarak sıraladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Vaka sayısı artış hızı, test sayısındaki artışa rağmen sabit kalma eğiliminde. Şifa bulan hasta sayısı giderek büyüme gösteriyor. Solunum desteği ve yoğun bakım ihtiyacında artış hızı düşük seyrediyor. İki gücümüz var: Tedbir, tedavi. Gücümüzü kullanalım" ifadelerini kullandı.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.