Kayseri Şehir Hastanesi’nde hayata tutunduran ameliyat

Gübre üretim tesisi sahibi 52 yaşındaki Hüseyin Uğur'un iş makinesine kaptırdığı ve kopan sağ kolu, Kayseri Şehir Hastanesi'nde 12 saat süren operasyonla, bacağından damar, sırtından kas ve deri alınarak yeniden yerine dikildi.

Kayseri Şehir Hastanesi’nde hayata tutunduran ameliyat
30 Ekim 2019 Çarşamba 15:36

Kayseri'de gübre üretim tesisinde 52 yaşındaki Hüseyin Uğur, makina montaj sırasında sağ kolunu konveyör bandına kaptırdı ve kolu dirsek hizasından koptu. Kolunu sadece bir deri parçası tutan Hüseyin Uğur, iş arkadaşları tarafından Kayseri Şehir Hastanesi'ne getirildi. Hastanede Op. Dr. Yakup Ekinci ve Op. Dr. Kaan Gürbüz tarafından ameliyata alınan Hüseyin Uğur'un kopan kolu 12 saat süren bir operasyon sonrasında yerine dikildi.

Operasyonla ilgili bilgi veren Kayseri Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Arık, “Hastamız Hüseyin Bey yaklaşık bir hafta önce hastanemize getirildiğinde, dirseğinden itibaren kolu neredeyse kopmuş durumdaydı. Damarları, sinirleri ve kasları kopmuş haldeydi. Op. Dr. Kağan Gürbüz ve Op. Dr. Yakup Ekinci’nin saatler süren çabaları sonunda bacaktan damar alınarak, sinirleri uç uca diktiler. Ayrıca hastamızda büyük bir cilt defekti vardı. Bu bölgede sırtından kas ve deri çevirerek kapatıldı. Şu anda hastamızın eli gayet iyi ve dolaşımı var, hareketleri var. Çok başarılı bir operasyon oldu” dedi.

  Sağ kolu kopan 52 yaşındaki Hüseyin Uğur, “Banda kolumu kaptırdım ve kolum kopmuştu. Kopan kolumu sadece bir deri parçası tutuyordu. Arkadaşlarımla birlikte  Kayseri Şehir Hastanesi’ne geldiğimizde Op. Dr. Kaan Gürbüz ve Yakup Ekinci benimle ilgilendiler. Kendi kolumu adeta kendime naklettiler. Çok muhteşem bir gayret ve özveri gösterdiler. Uzun saatler sonucu çabalarının karşılığını bir gün sonra tepki olarak vermeye başladım. Çok etkili ve başarılı bir operasyon yaptılar. Olmayan bir şeyi neredeyse yeniden bana montaj ettiler diyebilirim. Kolum şu anda her türlü görevi yapıyor. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.