İl Sağlık Müdürlüğü’ne 2 araç tahsis edildi

İl Sağlık Müdürlüğü’ne 2 araç tahsis edildi
21 Şubat 2021 Pazar 14:39

  Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen “Sıhhat Projesi” kapsamında Kayseri Sağlık Müdürlüğüne 2 araç daha tahsis edildi.


  İl Sağlık Müdürlüğü bahçesinde yapılan araç teslim programında, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, araçların anahtarlarını Sıhhat Projesi Saha Gözlemcisi Uğur Gönülalan’dan teslim aldı.
  Programda konuşan İl Sağlık Müdürü Benli; “Bu teslimat için şehrimize gelen Göç Sağlığı Dairesinden Sıhhat Projesi Saha Gözetmeni Uğur Gönülalan’da aramızda.   Bu araçları getirdiği için kendilerine teşekkür ediyoruz. İlimizde göç sağlığı üzerine hizmet veren 3 tane merkezimiz var. Bir tanesi genişletilmiş göç sağlığı merkezi şeklinde, diğer iki merkezde göçmenlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde bulunmaktadır. Bu bağlamda ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın ve göçmen vatandaşlarımızın sağlık açısından bir eksiklikleri oluşmaması için bu araçların kullanımı gerçekleşecektir” dedi.

  Kayseri’de olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek söze başlayan Saha Gözetmeni Gönülalan ise “Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanlığımızın AB ülkeleri ile birlikte yürütmüş olduğu Sıhhat Projesi kapsamında daha öncesinde ambulans teslimleri ile destek vermiştik şimdi de mobil sağlık araçlarını teslim ettik. Burada verilen sağlık hizmetlerin esas kahramanları Kayseri Sağlık Müdürlüğünde görev yapan yetkililerimizdir. Genel toplum sağlığına yönelik bu zor dönemde çok büyük hizmetler verilmekte. Bizim de bu çorbada tuzumuz olduğu için çok mutluyuz. Kendilerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.