AHEF: Aile sağlık merkezleri kronik hastalık raporu vermiyor

AHEF: Aile sağlık merkezleri kronik hastalık raporu vermiyor
24 Ağustos 2020 Pazartesi 12:40

AHEF: Aile sağlık merkezleri kronik hastalık raporu vermiyor

Aile Hekimleri Derneği Federasyonu 2. Başkanı Dr. Yusuf Eryazğan, “son günlerde Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık raporu almak için Aile Sağlığı Merkezlerine başvurular artmıştır. Oysaki Sağlık Bakanlığının 8 Haziran 2020 tarihinden itibaren Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün yazısı ile aile hekimlerinin bu konuda görevi yoktur” diyerek ilgili yazıda belgenin sadece e-nabızdan alınabileceğinin belirtildiğine vurgu yapıyor.

Dr. Eryazğan; “Kişilerin riskli aile sağlığı merkezlerine boşuna gelmesini sağlık durumlarını tehlikeye atmalarını istemiyoruz. Ayrıca bu konularda tek yetkili ilk raporu düzenleyen uzman hekim yada sağlık kuruldur aile hekiminin buna müdahale durumu yoktur. E-nabız bireylerin kendi sağlık parametrelerini içinde barındıran kişiye özel bir uygulamadır. E-devlet şifreleri ile bilgisayar ve telefon üzerinden kullanılabilmektedir” diyor.

İdari izin için e-nabızda raporunuz görünmüyorsa; Sağlık raporlarınızı www. yazilimdestek.saglik.gov.tr adresinden talep oluşturabilir, Elindeki belgeleri ilaç kullanım raporunu enabiz@saglik.gov.tr adresine mail atabilir,  0312 248 51 51 bu telefon numarasını arayıp bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.