Sümer Fen Lisesi’nden Şiir Dinletisi

Kayseri’nin en köklü liselerinden biri olan Sümer Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından şiir dinletisi programı düzenlendi. Unutulmaz gece Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan’ da kendi kaleme aldığı ‘Dünyayı biriktirdim’ şirini okudu. Başkan Aydoğan’a, okul müdürü Yusuf Özkara’nın çaldığı ney ile eşlik etti.

Sümer Fen Lisesi’nden Şiir Dinletisi
13 Haziran 2022 Pazartesi 14:00

Kayseri’nin en köklü liselerinden biri olan Sümer Lisesi mezunları tarafından kurulan ve başkanlığını Yasemin Avanoğlu Aydoğan’ın yaptığı Sümer Lisesi Mezunlar Derneği’nin katkıları ile Fen Lisesine dönüştürülen Sümer Fen Lisesi, almış olduğu ulusal ve uluslararası başarıların yanı sıra düzenlemiş olduğu sosyal faaliyetler ile de dikkat çekiyor. Köklü geçmişi ile Kayseri’de pek çok önemli mezunu olan Sümer Fen Lisesi tarafından Kadir Has Kültür Merkezinde şiir dinletisi programı düzenlendi. Programa, Büyükşehir Belediye Başkanlığı İşletmeler ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın, Talas Belediye Başkan Yardımcısı Ali Küçükoğlu, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan, yönetim kurulu üyeleri Nevzat Gülsoy, Raşit Temtek ve Abdullah Gölgeli, Okul Müdürü Yusuf Özkara ile öğretmenler, öğrenciler ve yakınları katıldı.
Sümer Fen Lisesi öğrencileri Türk ve Dünya edebiyatında iz bırakmış çok sayıda ünlü şairin önemli eserlerini seslendirirken, öğrencilerin performansı salondaki davetlilerin büyük beğenisini kazandı.
İstanbul’da yaşayan ancak mezun olduğu okulla bağlarını hiç koparmayan Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan dinleti programında yaptığı konuşmasında pandemi nedeniyle yaklaşık 3 yıldır Sümer Fen Lisesi’nin programlarına katılamamasının burukluğunu yaşadığını belirterek, “Sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyum. Hepinizi, sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Sanat çok güzel bir şey. Özellikle şiir dinletisi çok hoş. Sayın müdürümüz beni davet ettiğinde büyük bir heyecan ile geldim. Çünkü, ben de şiir yazıyorum.  Şiir evrenseldir. Şiir yüzyıllar öncesinde de aynı, yüzyıllar sonrasın da aynı duyguları içermektedir. Onun için bu şiir dinletisine değer verip gelen herkesi gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Okul Müdürü Yusuf Özkara ise, öğrencilere yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
Protokol konuşmalarının ardından dinletide görevli öğrenciler tarafından Türk ve Dünya Edebiyatında iz bırakmış çok sayıda ünlü şairin unutulmaz eserleri seslendirildi. Piyano ve keman eşliğinde söylenen şiirler salondaki davetliler tarafından büyük beğeni topladı. 
BAŞKAN AYDOĞAN KENDİ ŞİİRİNİ OKUDU
Sümer Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Yasemin Avanoğlu Aydoğan ise, kendi kaleme aldığı şirini davetlilerle paylaştı. Okul Müdürü Yusuf Özkara’nın da ney çalarak eşlik etti.
Program, gecede görev alan öğrenci ve dinletiye destek veren protokol üyelerine çiçek takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.