Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş., öğrencileri Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi'nde ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK, milli ve manevi duyguları aşılamaya yönelik faaliyetler kapsamında 45 öğrenciyi Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi'ni gezdirdi. Öğrenciler, savaş dönemine ait materyallerin sergilendiği tırı hayranlıkla inceledi ve ecdada minnet ve saygıyla dualar etti.

Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş., öğrencileri Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi'nde ağırladı
17 Ağustos 2023 Perşembe 11:26

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK), öğrencilerin milli ve manevi duyguları aşılamaya yönelik faaliyetler çerçevesinde 45 öğrenciyi, Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi'ni gezdirdi.

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç'ın ortaya koyduğu eğitimi destekleyen, öğrenci ve genç dostu hizmet vizyonu istikametinde faaliyetlerini yürüten Büyükşehir KAYMEK, öğrencilere milli ve manevi duyguları aşılamaya yönelik faaliyetler gerçekleştiriyor. Bu çerçevede, Türkiye turu yapan ve kente gelen Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı, Kayseri'de yoğun ilgi görürken, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da katkılarıyla Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen proje çerçevesinde Kayseri'de bulunan 'Çanakkale Savaşları Mobil Müze Tırı'nı KAYMEK'in minik öğrencileri de gezdi. Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş.'nin (KAYMEK) Yemliha Sosyal Yaşam Merkezi'nde kurs alan 45 öğrenci, Çanakkale Savaşları Mobil Tır Müzesi'ni ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, KAYMEK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Öztürk ile İşletme ve İştirakler Daire Başkanı Cenani Ayaydın'ın da katıldığı gezide, minik öğrenciler, bünyesinde savaş dönemine ait materyallerin, videoların ve savaş objelerinin sergilendiği tırı hayranlıkla incelediler.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.