Kayseri Bünyan'daki Cam Terası 2 Ayda 200 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde bulunan kayalıkların üzerine inşa edilen cam terası, 2 ayda yaklaşık 200 bin kişi tarafından ziyaret edildi. Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi işbirliğiyle inşa edilen cam teras, tarihi mağaraların ve doğanın üzerinde yer alıyor. Cam terasın ziyaretçi sayısının artması bekleniyor ve bölgede turizm atağı başlatıldı. Cam teras, yaklaşık 10 milyon liraya inşa edildi ve 1 yıl boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Kayseri Bünyan'daki Cam Terası 2 Ayda 200 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi
14 Ağustos 2023 Pazartesi 13:31

Kayseri'nin Bünyan ilçesinde kayalıkların üzerine inşa edilen cam terası 2 ayda yaklaşık 200 bin kişi ziyaret etti.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi işbirliğinde 1 yıl önce inşaatına başlanan cam teras yaklaşık 2 ay önce ücretsiz olarak ziyarete açıldı.

Tarihi milattan önceye dayanan mağaraların da içinde bulunduğu kayalıkların ve yeşil doğanın üzerindeki yaklaşık 250 metre yüksekliğe inşa edilen cam teras, ziyaretçilere farklı bir deneyim yaşatıyor.

Kervansaray, han ve cami gibi tarihi yapılara ev sahipliği yapan Bünyan'da, cam terasla ziyaretçi sayısının artması bekleniyor.

Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, , bölgede turizm atağı başlattıklarını söyledi.

Bu amaçla 1 yıl önce başladıkları cam terasın inşasını Kurban Bayramı'nın hemen öncesinde sonuçlandırdıklarını anlatan Altun, şunları kaydetti:

"Cam terasa 2 ay içerisinde, Kurban Bayramı da dahil olmak üzere, 200 bin ziyaretçi aldık. Bu muhteşem bir şey. 30 bin nüfuslu bir ilçeyiz, merkez nüfusumuz 15 bin. Yani 15 bin nüfuslu ilçemizin yaklaşık 2 ayda, 200 bin ziyaretçi alması gerçekten gurur verici. Tabii bu aynı zamanda yaptığımız yatırımın ne kadar doğru olduğunu gösteriyor. Yaklaşık 250 metre yüksekliği var. İnsanlar biraz ürküyor, tedirgin oluyor ama alışınca çıkabiliyorlar."

Altun, cam terasa çıkanların hem ilçeyi hem doğayı keyifle seyredebildiğini dile getirdi.

"Bünyan'da harika bir ortam oluştu"

Ziyaretçilerin ilçede dolu dolu bir gün geçirebileceğini vurgulayan Altun, "Bölgede, milattan önceye ait olan mağaralarımız var. Ulu Camii, Sultan Hanı, Karatay Hanı ve kervansaraylarımız gibi tarihi değerlerimiz var. Bünyan'da harika bir ortam oluştu. Mağaralar da buna ayrı bir güzellik katıyor. Bu şekilde güzel bir görüntü oldu." diye konuştu.

Altun, cam terasın yaklaşık 10 milyon liraya inşa edildiğini ve 1 yıl boyunca ücretsiz ziyaret edilebileceğini sözlerine ekledi.

"İleri tarafa gidince uçacakmışım gibi ürperme oldu"

Ziyaretçilerden Fatih Büğüleyen de cam terası arkadaşlarından duyduğunu ve görülmesi gereken bir yer olduğunu söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.