Uzunluoğlu: Sosyal yardımlar artarak sürüyor

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Coronavirüs (Covid-19) nedeniyle Pınarbaşı Belediyesi olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ve ihtiyaç duyulan her alanda hizmet ulaştırdıklarını söyledi.

Uzunluoğlu: Sosyal yardımlar artarak sürüyor
13 Nisan 2020 Pazartesi 15:14

        

            Başkan Uzunluoğlu, Bugünlerde önceliğimiz kişi sağlığı ve toplum sağlığıdır. Bunun için de Pınarbaşı Belediyesi olarak elimizden geldiğince vatandaşlarımızın sağlığını korumak için gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Beden, ruh ve toplum sağlığı olmak üzere bütün sağlık kademelerinde belediye olarak hemşehrilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Olayın ilk göründüğü andan itibaren yapılması gereken çalışmaları ve bakanlıklar nezdinde gelen talimatları genelge doğrultusunda harfiyen yerine getirmek için yoğun bir gayretin içerisindeyiz. Gerek cadde ve sokakların dezenfeksiyonu gerekse kamu kurumları ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanların hijyen temizliğini yaparak dezenfekte ediyoruz. Halkımızın sağlığını önemsiyor ve bu noktalarda dezenfeksiyon çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz.” dedi.

Pınarbaşı Belediyesi ilçede 650 ihtiyaç sahibi aileye iaşe, sağlıkçılara içerisinde pastırma-sucuk gibi temel gıda maddelerinden oluşan hediye paketi, 65 yaş üzeri yaşlılara, günlük rutin olarak ekmek, meyve ve sebzeden oluşan gıda sepeti, vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı ve yüzlerce aileye de ilaç ve nakit yardımında bulundu. Belediye ayrıca ilçede evi olmayan ve zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bir aileye ev yaptırıp sıcak bir yuvaya kavuşmalarını sağlarken, bir besicinin de hayvanları için talepte bulunduğu saman ihtiyacını karşıladı.

(HABER: Samed Aydın SUN)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.