Türkiye Gönüllüleri Kayseri Koordinatörü Avukat Zeki Gümüş’ten sandık güvenliği açıklaması

Türkiye Gönüllüleri Kayseri Koordinatörü Avukat Zeki Gümüş’ten sandık güvenliği açıklaması Zeki Gümüş: 242 avukat ve 1089 gönüllümüz ile sandıklara sahip çıkacağız Türkiye Gönüllüleri Platformu Kayseri İl Koordinatörü Avukat Zeki Gümüş, Kayseri’de Millet İttifakı’nın tüm bileşenleri ile sandıklara sahip çıkacaklarını söyledi. Oy ve Ötesi ile iş birliği içinde Kayseri’de sandık güvenliğini sağlayacaklarını da belirten Zeki Gümüş, “242 avukat meslektaşımız şehir merkezindeki okullarda görev alacak. Türkiye Gönüllüleri çatısı altında da 1089 yurttaşımız sandıklara sahip çıkacak” dedi.

Türkiye Gönüllüleri Kayseri Koordinatörü Avukat Zeki Gümüş’ten sandık güvenliği açıklaması
13 Mayıs 2023 Cumartesi 17:33


2019 İstanbul Yerel Seçimleri’nde seçim güvenliği konusunda çalışanların bir araya gelerek oluşturduğu Türkiye Gönüllüleri platformu, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimde tüm yurtta olduğu gibi Kayseri’de de seçmen iradesinin sandığa eksiksiz yansımasını ve demokratik bir seçim süreci olmasını sağlamak için çalışmalarını tamamladı. Türkiye Gönüllüleri Kayseri İl Koordinatörü avukat Zeki Gümüş, bu kapsamda Kayseri’de 242 avukatın ve 1089 gönüllünün platformları bünyesinde sandıklara sahip çıkacağını belirtti.
Türkiye Gönüllüleri’nin, Millet İttifakı’nın gönüllü seçim platformu olarak yer aldığını ve 2019 Yerel Seçimleri’nde sahada aktif çalışma yürüttüklerini belirten, Türkiye Gönüllüleri Kayseri İl Koordinatörü Avukat Zeki Gümüş, “2019 seçimlerinde biz İstanbul gönüllüleri olarak İstanbul’da 39 ilçede tüm sandıkların ıslak imzalı sonuç tutanaklarını dijital olarak toplamıştık. Bunu çok hızlı ve güvenilir bir şekilde yaptık. Seçimlere de büyük katkı sağladı. Şimdi aynı uygulamayı 81 ilde yapmak üzere çalışmalarımızı tamamladık. Kayseri’de de gönüllü vatandaşlarımız ile online ya da yüz yüze toplantılar yaparak, 14 Mayıs seçimlerine hazırlandık” ifadelerini kullandı.
Kayseri’de Türkiye Gönüllüleri olarak yaptıkları çalışmalara da değinen İl Koordinatörü Zeki Gümüş, “Seçim öncesinde seçmenin bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve oy vermeye teşvik edilmesi yönünde çalışmalar yapıyoruz. Bununla ilgili çeşitli görseller, duyurular hazırladık. Eğitimler verdik. Sandık güvenliği ile ilgili de eğitimler verdik. Büyük bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Seçim günü ise Türkiye’nin tüm illeri ve köylerde dahil olmak üzere tüm sandık alanlarında gönüllülerimiz aracılığıyla ıslak imzalı sonuç tutanaklarının dijital olarak toplanması çalışması yapacağız” şeklinde konuştu.
‘KAYSERİ’DE HER OKULA BİR AVUKAT’
Türkiye Gönüllüleri Kayseri İl Koordinatörlüğü olarak ‘her okula bir avukat’ projesi de geliştirdiklerini belirten Zeki Gümüş, “Kayseri merkezde 242 avukat 14 Mayıs seçimlerinde görev yapacak. Bu avukatlar arasında Millet İttifakı’nın tüm bileşenleri, oy ve ötesi gönüllüleri de dahil çok sayıda meslektaşımız bizlere destek olacak. Ayrıca, 1089 gönüllü vatandaş da sandıkların güvenliği için Kayseri’de Türkiye Gönüllüleri’nin çatısı altında gönüllü olarak sandıklara sahip çıkacak. Türkiye Gönüllüleri İl Koordinatörü olarak, sandıklara sahip çıkmak adına bizimle koordineli çalışan tüm meslektaşlarıma ve yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum. Her şey çok güzel olacak. Sağduyu kazanacak” dedi.


Etiketler; #Zeki Gümüş

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.