KTO, üyelerine maske dağıttı

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında kullanılması zorunlu hale getirilen maske için yeni bir çalışma başlattı. Oda Yönetimi, Büyükşehir Belediyesinin de destekleriyle 50 bin adet maskeyi üyelerine ve vatandaşlara dağıttı.

KTO, üyelerine maske dağıttı
17 Nisan 2020 Cuma 13:21

Kayseri Ticaret Odası, koronavirüs salgınının en az etkiyle atlatılabilmesi için ekonomik anlamda yaptığı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. “Birlikte Güçlüyüz” sloganı ile çalışmalarını sürdüren KTO yönetimi, üyelerinden gelen talepler üzerine harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi KAYMEK eğitmenleri tarafından üretilen 20 bin maskenin dağıtılmak üzere KTO’ya gönderilmesinin ardından Başkan Ömer Gülsoy, talep fazlalığına 30 bin maske daha yaptırarak destek verdi. 

20 bin üyesine mesaj yollayarak ön çalışma yapan Kayseri Ticaret Odası, 50 bin maskenin dağıtımını gerçekleştirdi. KTO Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Meclis Üyelerimiz kent merkezinde bulunan esnaflarımızıtek tek ziyaret ederek maske dağıtımı yaptı. Maskelerin yoğun olarak kullanıldığı marketlerde, akaryakıt istasyonlarında ve hareketin yoğun olduğu işletmelerde de dağıtımı gerçekleştirildi. 

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, üyelere ve vatandaşlara maske dağıtılması konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgının ekonomik etkilerini azaltmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Devletimizin aldığı önlemler çerçevesinde bizde üyelerimizden ve sahadan gelen sorunları raporlayarak üst birliğimize gönderiyoruz. Sağlık açısından alınan önlemler kapsamında da maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Üyelerimize bir nebze olsun faydalı olmak için bizde Oda olarak çalışma başlattık. Valiliğimizin koordinesinde üyelerimizden gelen talepleri değerlendirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç tarafından Odamıza 20 bin adet maske gönderildi. Kendisine teşekkür ediyorum. Bizde 30 bin adet daha toplu halde alım yaptık. Sağlık herşeyden önemli. Sağlıklı bir toplumla bütün zorlukları aşabiliriz. Oda olarak üyelerimizin her zaman yanındayız. İhtiyaçları konusunda da yardımcı olmaya çalışıyor, çözüm noktasında hizmet veriyoruz. 50 bin adet maskeyi Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimizin de yardımlarıyla kent merkezimiz, marketler ve Sanayi bölgelerindeki üyelerimize dağıttık. Hem maske dağıttık, hem de üyelerimizin sıkıntılarını dinledik. En kısa sürede zor günleri atlatarak bu salgından kurtulup eski günlerimize dönmek istiyoruz. Sevdikleriniz ve sağlığınız için lütfen kurallara uyalım. Rabbim bu salgından biran önce ülkemizi ve tüm insanlığı kurtarmayı nasip etsin. “ (Haber: Davut Güleç)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.