KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN HUNAT ÇARŞISI’NDA KORONAVİRÜS DENETİMİ!

GÜLSOY : VİRÜSÜ DEĞİL, SAĞLIĞIMIZ İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ YAYALIM Koronavirüs ile mücadele kapsamında Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ile birlikte bu kez de Hunat Çarşısı’nda denetimlerde bulundu. Maske, mesafe ve temizlik konusunda işyerlerini tek tek dolaşarak hatırlatmalarda bulunan Başkan Gülsoy, “Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi” ve sosyal mesafe broşürleri dağıttı.

KTO BAŞKANI GÜLSOY’DAN HUNAT ÇARŞISI’NDA KORONAVİRÜS DENETİMİ!
10 Eylül 2020 Perşembe 17:49

GÜLSOY : VİRÜSÜ DEĞİL, SAĞLIĞIMIZ İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMEYİ YAYALIM

Koronavirüs ile mücadele kapsamında Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ile birlikte bu kez de Hunat Çarşısı’nda denetimlerde bulundu. Maske, mesafe ve temizlik konusunda işyerlerini tek tek dolaşarak hatırlatmalarda bulunan Başkan Gülsoy, “Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi” ve sosyal mesafe broşürleri dağıttı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, İçişleri Bakanlığı'nın direktifleri doğrultusunda valilerin yönetimi ve koordinasyonunda yapılan, "COVID-19 Tedbirleri Denetimi"ni sürdürdü. Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ve Müdürlük yetkilileri ile birlikte Melikgazi İlçesi Hunat Uçak Sokak üzerinde bulunan Hunat Çarşısı’nı ziyaret eden Başkan Gülsoy, denetime çarşı çevresinde bulunan yeme-içme mekanlarının bulunduğu işyerlerinde başladı.

Hunat Çarşısı yetkililerinin de eşlik ettiği denetimde Başkan Gülsoy ile İl Müdürü Şahin, işletmeleri tek tek ziyaret ederek hayırlı işler diledi. İşyeri sahiplerine özellikle maske, mesafe ve temizlik konularına daha çok dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Gülsoy, Ticaret Odası tarafından hazırlanan ‘Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi’ ve sosyal mesafe broşürlerini işyerleri sahipleriyle paylaştı.

Yüzlerce esnafın hizmet verdiği Hunat Çarşısı’nda işyeri sahiplerine “Virüsü değil, sağlığımız için birlikte hareket etmeyi yayalım” diyen Başkan Gülsoy, “Yaptığımız bu denetimler ve alınan tüm önlemler hepimizin sağlığı için. Kurallara uymak topluma karşı sorumluluğumuzdur. Şehrimizde artan vaka sayıları nedeniyle hatırlatmalarda bulunuyoruz. Herşeyin başı sağlık. Amacımız ikazlarda bulunmak. Kurallara uyar, tedbirlerimizi alırsak el birliği ile salgının yayılmasını azaltabiliriz. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları da uyaralım” dedi.

İşyerlerine dağıtılan afişleri asmayanlara, aykırı hareket edenlere ve zorunluluklara uymayanlara ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince; 250 TL’den Bin TL’ye kadar idari para cezası uygulanacağını hatırlatan Başkan Gülsoy, “Afişlerde maskesiz müşteri alınmaması, mesafeye uymak kaydıyla her 4 metrekare için bir kişi bulundurulması, kasa önünde müşteri bekleme yerleri arasında (en az 1,5 metre) olacak şekilde yer işaretlemesi yapılması, maske kullanımı, hijyenin önemi ve mesai saatleri gibi hatırlatmalar bulunmaktadır. Esnafımızdan mağdur duruma düşmemeleri için afişleri asmalarını ve yazılı maddelere harfiyen uymalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

ŞAHİN : VİRÜS TEDBİRDEN GÜÇLÜ DEĞİLDİR

Denetimlerde kafe vb mekanları da müdürlük yetkilileriyle denetleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin’de, “Hijyen kuralları konusunda yeme-içme mekanlarında denetimlerimiz aralıksız sürüyor. Maske, sosyal mesafe ve temizlik konularında işyerlerimizi daha dikkatli olmaları yönünde uyarıyoruz. Halkın yoğun olduğu mekanlarda virüsün yayılım hızı daha da artıyor. Denetimlerimizde hem kuralları hatırlatıyor hem de bilgilendirmelerimizi sürdürüyoruz. Koranavirüs, alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Yaptığımız denetimlerde gördük ki vatandaşlarımız ve işyerlerimiz kurallara uyuyorlar. “ diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.