Hulusi Akar: 8 terörist etkisiz hale getirildi

Hulusi Akar: 8 terörist etkisiz hale getirildi
04 Mayıs 2023 Perşembe 14:34

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, hem memleketi hem de AK Parti 1'inci sıra milletvekili olması nedeniyle seçim bölgesi olan Kayseri'de seçim çalışmalarına devam ediyor. Bir çok STK'ya ziayret eden Bakan Akar, son olarak Kayseri Birleşik Kafkasya Derneğinin etkinliğine katıldı.  Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar terörle mücadeleye vurgu yaparak,  “Suriye’nin kuzeyinde dün akşam 8 terörist etkisiz hâle getirildi.” dedi. 

Kendisine hediye edilen “Çerkez kalpağı” ile konuşmasını yapan Bakan Akar, “Efendilerinin elinde oyuncak, kukla olan terör örgütü PKK ve türevlerine yönelik mücadelemiz kararlılıkla devam ediyor. Terör örgütlerini kullanmak suretiyle bize tehdit oluşturmaya çalışıyorlar. Bizim birliğimizi, beraberliğimizi, egemenliğimizi, güvenliğimizi tehdit etmeye çalışıyorlar. Bugüne kadar yapılan mücadelelerle 24 Temmuz 2015’ten bugüne kadar 37 bin 793 terörist etkisiz hâle getirildi.” açıklamalarında bulundu.

“Terörü kaynağında yok etme” anlayışı ile operasyonların Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde kararlılıkla sürdüğünü aktaran Bakan Akar, şunları söyledi:

“Teröristleri kaçtıkları yere kadar kovalayacağız. Terörist neredeyse hedefimiz orası! İnşallah 85 milyon asil milletimizi, başına musallat olan bu beladan kurtarmakta azimliyiz, kararlıyız. Sizlerin sevgisi, güveni ve duasıyla buna da muktediriz. Irak’ın kuzeyindeki teröristlere ait barınaklar, sığınaklar, inler teröristlerin başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Biraz önce aldığımız habere göre de Suriye’nin kuzeyinde dün akşam 8 terörist, etkisiz hâle getirildi. Böylece son 10 gün içinde etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 50’ye yaklaştı.” diye konuştu.

Milli Savunma Bakanlığı resmi sosyal hesaplarından da paylaşılan etkinlik fotoğraflarına, "Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Birleşik Kafkasya Derneğinin düzenlediği etkinlikte “Suriye’nin kuzeyinde dün akşam 8 terörist etkisiz hâle getirildi.” notu düşüldü.

Haber: Samed Aydın SUN


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.